Rybnik
Smog

Sprawdź jakość powietrza w Rybniku

Wskazania czujników jakości powietrza w 27 dzielnicach Rybnika ponownie można śledzić za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji mobilnych.

Przypomnijmy, że ze względu na zmianę dotychczasowego dostawcy usługi, przez kilka ostatnich tygodni wskazania pomiarowe nie były dostępne. Zgodnie z zawartą umową, nowy usługodawca – firma Global Innovative Solutions z Katowic – przez najbliższe 24 miesiące zapewniać będzie dostęp do wskazań czujników powietrza, zamontowanych w 27 punktach miasta.

Dzięki temu, w czasie rzeczywistym można śledzić nie tylko aktualne wartości pyłów PM 10, ale również PM1, PM2,5 oraz ciśnienie, temperaturę i wilgotność powietrza.

Bieżące dane zobaczyć można na stronie SYNGEOS,
w aplikacji miejskiej HALORYBNIK
oraz w aplikacjach komercyjnych: Syngeos Nasze Powietrze, Kanarek i Ekosłupek.

Aplikacje do prezentacji danych dostępne są w sposób darmowy i powszechny – zarówno dla użytkowników systemu iOS jak i Android.

***

Dostawca usługi – wybrana w trybie zamówień publicznych firma Global Innovative Solutions z Katowic – otrzyma wynagrodzenie w wysokości 47 025,40 zł (kwota obejmuje cały okres świadczenia usługi, tj. 24 miesiące).

Przypominamy również, że wyznacznikiem jakości powietrza na terenie Rybnika, mimo obecności czujników, była i nadal pozostaje  stacja pomiarowa Inspekcji Ochrony Środowiska zlokalizowana przy ul. Borki, prowadząca pomiary w ramach Państwowego Monitoringu Powietrza.

Sprawdź jakość powietrza w Rybniku:

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: