Rybnik
Kultura

Tradycyjnie... jazzowo… kulturalnie

Przed nami kolejny weekend pełen kultury, nie tylko polskiej. Coś dla siebie znajdą zwłaszcza miłośnicy jazzu, dobrego piwa, kwiatów i Ukrainy.

W sobotę, 21 sierpnia, w Teatrze Ziemi Rybnickiej od godzimy 10.00 będzie można podziwiać okazy prezentowane podczas XXIII Międzynarodowej Wystawy Dalii, Mieczyków i Kompozycji Kwiatowych. Ekspozycja, w trakcie której będzie można też kupić rośliny ozdobne i byliny, będzie dostępna do niedzieli, do godziny 17.00.

W sobotnie popołudnie, o godzinie 17.00, na rybnickim kampusie rozpocznie się XIII Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego. W programie: Parada Nowoorleańska (zbiórka na parkingu przy ul. Kotucza i przemarsz aleją parkową pod estradę na kampusie), koncerty zespołów: Racing Swing Team, South Silesian Brass Band & Joanna Czajkowska. Do tego późniejszy jam session w teatrze. A tuż przed samą imprezą, o godz. 16.00, happening plastyczny „Strojenie jazzmana”.

Jazzowo będzie także w niedzielę. Festiwalowe koncerty na kampusowej scenie rozpoczną się o godz. 18.00. Wystąpią Kraków Street Band i Krystyna Durys Band.

Festiwalowi jazzu towarzyszyć będzie IV Rybnicki Zalew Dobrego Piwa, czyli festiwal browarów rzemieślniczych i strefa food trucków.

Weekend to także Muzyczne Wakacje z Domem Kultury Niedobczyce. W sobotę o godz.  18.00 na rybnickim rynku koncert zespołu „Dechovka Rybniczanka”. W niedzielę o tej samej porze zagra zespół „Fuzja.

W weekend, 21 i 22 sierpnia, na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy odbędą się także III Dni Kultury Ukraińskiej.  Program wydarzenia obejmuje  występy muzyczne, warsztaty kulinarne i artystyczne, zabawy i animacje dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W ramach Dni Ukrainy będzie okazja do tego, by poznać piękne tradycje oraz codzienne problemy mieszkających w Polsce Ukraińców. Nie zabraknie okazji do dyskusji i wymiany opinii. Gwiazdą muzyczną będzie zespół Horpyna, czołowy przedstawiciel ukraińskiej sceny muzycznej w Polsce, istniejący nieprzerwanie od 1999 roku.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: