Rybnik.pl
Kultura

"Twój Vincent" w DK Chwałowice

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 18.00, w Domu Kultury Chwałowice odbędzie się projekcja filmu "Twój Vincent" - niezwykłego dzieła sztuki, pierwszego „namalowanego” filmu pełnometrażowego. Po projekcji spotkanie z Robertem Gulaczykiem - odtwórcą głównej roli w filmie.

Brytyjsko-polski, pełnometrażowy film animowany techniką malarską z 2017 roku. Scenariusz został stworzony przez reżyserkę Dorotę Kobielę oraz Hugh Welchmana we współpracy z poetą i prozaikiem Jackiem Dehnelem. Fabułę stanowi życie i śmierć Vincenta van Gogha.

O "Twoim Vincencie" mówi się: jedyny taki film na świecie. I nie bez powodu. Jako pierwszy pełnometrażowy film został wyprodukowany techniką PAWS (ang. Painting Animation Work Stations) czyli techniką malarskiej animacji. Każda z 65 tysięcy klatek filmu została ręcznie namalowana i to techniką naśladującą styl Van Gogha. Najpierw jednak te 65 tysięcy klatek trzeba było nakręcić jak przy normalnym filmie, a w Vincenta van Gogha wcielił się Robert Gulaczyk.

"Twój Vincent" otrzymał nominację do Złotych Globów 2018 w kategorii "Najlepszy pełnometrażowy film animowany", rywalizację o statuetkę przegrał z filmem Coco. W styczniu 2018 roku film został nominowany do Oscara w kategorii "Najlepszy pełnometrażowy film animowany". Film otrzymał Europejską Nagrodę Filmową za film animowany.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Robertem Gulaczykiem - odtwórcą głównej roli.  Robert Gulaczyk debiutował w Pile w Teatrze Wirtualnym. Absolwent wrocławskiej PWST swoje życie zawodowe związał z teatrem. Obecnie występuje na deskach Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. 21 kwietnia zobaczymy i usłyszymy go na żywo. Będzie bowiem specjalnym gościem pokazu filmu "Twój Vincent" w DK Chwałowice. 

Początek pokazu o godzinie 18.00. Więcej informacji na stronie DK Chwałowice
 
Zapraszamy serdecznie.

Kadry z filmu "Twój Vincent" (fot. materiały prasowe):

Zobacz zwiastun filmu:

Udostępnij: