Rybnik.pl
Rewitalizacja

Ulep sobie miasto!

W piątek, 7 września, w pasażu przy ul. Sobieskiego 18 a zaprezentowane zostaną prace, które powstały podczas sierpniowych warsztatów ceramicznych „Ulep sobie miasto!”.

 

Warsztaty, które poprowadziła Regina Gans, terapeutka i ceramiczka pracująca na co dzień w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Rybniku, odbyły się 11 i 14 sierpnia przed punktem informacji miejskiej halo! Rybnik. W ich trakcie uczestnicy pracowali z materiałem, jakim jest glina. Zaprezentowane zostały też techniki zdobienia. 

Podczas warsztatów stworzono ceramiczną makietę z wylepionymi z gliny replikami kamienic Śródmieścia. Stworzone podczas warsztatów prace będzie można zobaczyć w formie rozświetlonej makiety w piątek, 7 września w pasażu przy  ul. Sobieskiego 18 a.  Pub Gryfon obiecuje orzeźwiające napoje!

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Rybnik - ReWITA".

Zadanie "Rybnik reWITA" jest finansowane w ramach projektu "Rewitalizacja miasta – nowa energia rybnickiej tradycji", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Udostępnij: