Rybnik.pl
WydarzeniaKultura

Wielki finał koncertowych warsztatów z Miuoshem

Już w piątek, 12 października, na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej zagra Miuosh z Miejską Orkiestrą Dętą „Rybnik”. Koncert to efekt wielomiesięcznej współpracy znanego rapera i producenta muzycznego z młodzieżą.

Koncert odbędzie się dzięki warsztatom realizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach i Miasto Rybnik w ramach „Programu dla młodych”. Inicjatywa ta ma na celu przede wszystkim zachęcenie młodych ludzi do zaangażowania w życie publiczne oraz wzmacnianie umiejętności komunikacyjnych.

Dzięki warsztatom ponad stu młodych ludzi z województwa śląskiego od maja pracuje z Miuoshem i jego zespołem producenckim.

Uczyli się, poznając przy okazji instytucje kultury samorządu województwa, jak zorganizować koncert lub inne duże wydarzenie, jak pozyskać sponsorów, przygotować zaplecze techniczne, zorganizować promocję i sprzedaż biletów, jak współpracować z mediami – wyjaśniają pracownicy Wydziału Dialogu Urzędu Marszałkowskiego.


    Partnerami projektu były instytucje kultury: Teatr Ziemi Rybnickiej, Muzeum Śląskie, Instytucja Filmowa „Silesia-Film”, Kinoteatr Rialto, Opera Śląska, Teatr Rozrywki, Teatr Śląski.

    Efektem wielomiesięcznych spotkań i dyskusji jest przygotowany przez młodzież koncert Miuosha z Miejską Orkiestrą Dętą „Rybnik”, który odbędzie się 12 października o godzinie 17.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Bilety – cegiełki na to wydarzenie zostały sprzedane, a dochód z imprezy zasili konto fundacji „mAli wspaniali”.

    Koncert specjalny „Młodzi z Miuoshem” będzie wyjątkowy. Nowe spojrzenie na muzykę artysty, energia i znany wszystkim najwyższy poziom występów na żywo, połączone z doborowym składem muzyków Miejskiej Orkiestry Dętej „Rybnik” to esencja tego, co podczas koncertu będą mogli usłyszeć i zobaczyć widzowie. Mieszanka rapu, muzyki elektronicznej i rocka niesiona przez „Panów z Katowic” oraz dźwięki instrumentów dętych rozbrzmią w niesłyszanych dotąd aranżacjach – czytamy na stronie Teatru Ziemi Rybnickiej.

    Więcej Informacji:

    Udostępnij: