Edukacja

Z nowym rokiem - nowe żłobki

Od stycznia przyszłego roku w Rybniku funkcjonować będą dwie filie miejskiego żłobka „Wesoła Rybka”. Nowe miejsca dla maluchów powstaną w dzielnicach Boguszowice Osiedle oraz Rybnicka Kuźnia.

Ze względu na konieczność dostosowania istniejących obiektów oświatowych na potrzeby funkcjonowania placówek charakterze żłobkowym, trwają prace remontowe. Na adaptacje budynków pozyskano środki z programu rządowego Maluch+ w wysokości 1 320 000 zł. Udało się również zdobyć konkursowe środki unijne, w wysokości  856 800,00 zł, w ramach projektu "Bliżej dziecka - filie żłobka w  dzielnicach Rybnika ". 

Dzięki pozyskanym środkom będzie można uruchomić i wyposażyć 60 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, na 12 miesięcy ich funkcjonowania  w ramach tzw. filii żłobka. Obecnie liczba miejsc żłobkowych na terenie miasta wzrosła ponad dwukrotnie.

Od pierwszej kadencji prezydenta Piotra Kuczery ilość miejsc dla dzieci w żłobkach zwiększyła się trzykrotnie, dzięki ogłoszonym przez miasto konkursom na utworzenie opieki żłobkowej dla podmiotów prywatnych. Impuls dany przez miasto zadziałał. W 2014 roku było w Rybniku około 120 miejsc w żłobkach, dziś jest ich około 460.

Boguszowice Osiedle:

Rybnicka Kuźnia:

Udostępnij:


Wszystkie aktualności