Rybnik
Wydarzenia

Zamów tabliczkę adresową na swój dom

W punkcie halo!Rybnik można zamawiać tabliczki adresowe na swoją posesję. Tabliczki zaprojektowane w ramach Systemu Informacji Miejskiej, dostępne są w trzech wymiarach.

Na emaliowanej tabliczce znajduje się numer, nazwa ulicy oraz logo heraldyczne Rybnika. Całość nawiązuje do historii Rybnika, a dokładniej do huty Silesia, słynącej niegdyś m.in. właśnie z produkcji emaliowanych naczyń.

- Tablica wypalana jest w piecu w temperaturze 800 stopni Celsjusza. Ma charakterystyczny połysk i powierzchnię, a litery, cyfry i znaki są lekko wypukłe – mówi Robert Cebula, naczelnik Wydziału Promocji UM. - Przez wypalanie mają nie do końca doskonały kształt – dlatego każda tablica jest unikatowa. Ta tradycyjna, odwołująca się do przemysłowej spuścizny miasta technologia została użyta do wykonania tablicy adresowej, o unowocześnionej, skrzynkowej konstrukcji. Do tablicy dołączona jest małoinwazyjna ramka montażowa, która ułatwi jej pozycjonowanie na elewacji, murze lub płocie. Ramka zapewni trwałą ekspozycję na posesji tego małego dzieła sztuki rzemieślniczej – przekonuje R. Cebula.

Zapraszamy do punktu halo!Rybnik (ul. Sobieskiego 20), gdzie można zamówić swoją tabliczkę, a także zobaczyć jak taka tablica wygląda.

Do wyboru są trzy wymiary tabliczek:  15x15 cm, 20x20 cm i 30x30 cm.
Ceny: najmniejsza - 129 zł, średnia – 159 zł,  największa - 209 zł.


Konieczność posiadania tabliczki z numerem domu reguluje polskie prawo, a konkretnie – ustawa prawo geodezyjne i kartograficzne z dnia 17 maja 1989 roku. Zgodnie z art. 47b. ust. 1 tej ustawy. Właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków, które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym, w terminie 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o ustaleniu tego numeru.

Oznacza to, że na każdym budynku mieszkalnym, biurowcu, budynku użyteczności publicznej musi się znajdować tabliczka z numerem. W przypadku domów jednorodzinnych obowiązek umieszczenia tabliczki spoczywa na jego właścicielu.

Przygotowany przez Miasto produkt ma zapewnić jednolitą formę, która przez lata będzie cieszyć oko i zapewniać prawidłowe znakowanie posesji w Rybniku.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: