Rybnik.pl
Ekologia

Zebrano baterie i tonery

32.257 szt. zużytych baterii, o łącznej wadze 690 kg oraz 704 szt. zużytych tonerów, ważących w sumie 208 kg – to wynik tegorocznej akcji zbiórki zużytych baterii i tonerów, przeprowadzonej w Urzędzie Miasta Rybnika.

Tegoroczna akcja zbiórki zużytych baterii i tonerów została przeprowadzona na terenie Urzędu Miasta Rybnika, w dniach 21-23 maja br.

Dla porównania podczas zeszłorocznej akcji zebrano: 13.988 szt. zużytych baterii, co dało wagę 295 kg oraz 237 szt. zużytych tonerów, które ważyły w sumie 73 kg. Zostało wydanych 180 szt. pokwitowań, na odbiór 1.442 szt. sadzonek sosny pospolitej.

Mieszkańcom wydano 416 pokwitowań, na odbiór 3.197 szt. sadzonek sosny pospolitej, do odbioru w punkcie sprzedaży Szkółki Leśnej Nadleśnictwa Rybnik, przy ul. Wielopolskiej 6 w Rybniku.

Uwaga!
W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców  tegoroczną akcją oddania zużytych baterii i tonerów w zamian za sadzonki drzew gatunku Sosna pospolita informuję, że na dzień dzisiejszy skończyła się możliwość odbioru sadzonek przez Nadleśnictwo Rybnik. Wydano ok. 1.500 szt. drzewek. Mieszkańcy, którzy do tej pory nie odebrali sadzonek, będą mieli taką możliwość w późniejszym terminie.  Dokładna data zostanie podana odrębną informacją.  Prosimy o zachowanie pokwitowań. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

 

Udostępnij: