Rybnik.pl

Edukacja

Szeroka oferta  edukacyjna miasta pozwala na wybór spośród 72 jednostek na różnym szczeblu edukacji. Co ważne, placówki te posiadają doskonałe warunki i wyposażenie niezbędne w procesie kształcenia czy w czasie odkrywania własnego „ja” oraz pasji. Rybnicka edukacja szczyci się również szeroko rozwiniętą siecią szkół zawodowych, odpowiadających na potrzeby lokalnego rynku pracy, kształcąc kadry fachowców. Dodatkowo edukacja w Rybniku wspierana jest przez jednostki, które niezwykle chętnie włączają się w rozwój młodych ludzi.  

Swoje pasje sportowe uczniowie mogą realizować w klasach sportowych, a miłośnicy języków obcych rozwiną skrzydła w oddziałach dwujęzycznych, a także 18 w szkołach ponadgimnazjalnych. Nowością jest klasa artystyczna, która pozwoli rozwijać się niezwykłym talentom już na poziomie szkoły ponadpodstawowej.

Co istotne, najlepsi uczniowie z rybnickich szkół są doceniani przez Prezydenta Miasta – otrzymują stypendia pieniężne wspierające kształcenie, a ci osiągający wybitne rezultaty w takich dziedzinach, jak nauka, kultura i sport otrzymują tytuł Rybnickiego Prymusa.

Pełne pasji i poświęcenia grono pedagogiczne rybnickich szkół wraz z Wydziałem Edukacji  angażuje się w wiele ciekawych projektów, finansowanych również z zewnętrznych źródeł. Dzięki ich zaangażowaniu w swoją pracę, uczniowie zdobywają doświadczenie na zagranicznych stażach potwierdzonych certyfikatami.

Aby dowiedzieć się więcej – odwiedź stronę edukacja.rybnik.eu

Udostępnij: