WALKA ZE SMOGIEM

   

Strona główna -> Samorząd -> Walka ze smogiem

Walka ze smogiem


   

Sprawdź jakość powietrza


Jak być na bieżąco z poziomem zanieczyszczenia powietrza? Skąd czerpać informacje na temat aktualnego stanu jakości powietrza w mieście?Na bieżąco, na stronie internetowej www.katowice.wios.gov.pl, podawane są informacje dotyczące jakości powietrza na terenie całego województwa śląskiego. Dane bieżące pochodzą z 18 automatycznych stacji monitoringu powietrza (największa ilość w kraju). Na stronie internetowej WIOŚ w Katowicach zamieszczane są również dane z prowadzonych pomiarów manualnych i pasywnych, które ukazują się z przesunięciem czasowym wynikającym z wykonywania analiz laboratoryjnych.


Wszystkie wyniki pomiarów znajdują się na stronie =>Śląski Monitoring Powietrza.

 


Poza bieżącymi wynikami badań jakości powietrza na stronie internetowej znajduje się zakładka System Prognoz Jakości Powietrza, w którym podawana jest informacja o przewidywanej jakości powietrza na kolejną dobę (tzw. krótkoterminowa prognoza zanieczyszczeń).

 

 

 

***

 

 

Zachęcamy również do pobrania aplikcjii na urządzenia mobilne "SmokSmog", dzięki której po wybraniu lokalizacji "Rybnik", będziemy mogli sprawdzać aktualny stan zanieczyszczenia powietrza w Rybniku.

 

Aplikacja SmokSmog

 Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-01-07

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu

ZOBACZ KONIECZNIE

Nadchodzi Błękit

 Gmina z dobrą energią

 

 

Wyjście smoga

 

 Ekologiczna Gmina  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt