WALKA ZE SMOGIEM

   

Strona główna -> Samorząd -> Walka ze smogiem

Walka ze smogiem


   

Wnioski na ekodotacje


Można już pobierać wnioski o dotacje na inwestycje służące ochronie powietrza oraz ochronie wód i powierzchni ziemi, które realizowane będą w przyszłym roku.Wnioski można pobrać w Kancelarii Urzędu Miasta Rybnika (ul. Bolesława Chrobrego 2), w Wydziale Ekologii Urzędu Miasta Rybnika (pokój 013) oraz internetowo:  • Wniosek o dotację – ochrona powietrza

DOC (74 KB)

 • Wniosek o dotację –  ochrona wód i powierzchni ziemi

DOC (61 KB)

 

Wypełnione i kompletne wnioski można składać po 1 stycznia 2017 r. w Kancelarii Urzędu Miasta Rybnika przy ul. Bolesława Chrobrego 2.

 

Przypominamy, że zapisy obowiązującego od początku kwietnia br. i cieszącego się wielkim zainteresowaniem mieszkańców regulaminu dopłat do inwestycji ekologicznych zostały nieco zmodyfikowane. Zmiany, poprzedzone konsultacjami społecznymi, zostały ujęte w nowym regulaminie zatwierdzonym uchwałą Rady Miasta Rybnika z dnia 17 listopada br. Więcej przeczytać można TUTAJ.

 

 

Z nowymi regulaminami można zapoznać się poniżej:


 • Regulamin dotacji do inwestycji służących ochronie powietrza

PDF (170 KB)

 • Regulamin dotacji dla inwestycji służących ochronie wód i powierzchni ziemi

PDF (151 KB)

Zaproponowane zmiany z pewnością wzmocnią dotychczasowe działania na rzecz poprawy środowiska – przede wszystkim jakości powietrza – w mieście.

 

 

 

Poniżej kilka porad dla mieszkańców starających się o uzyskanie dotacji:

 

 1. Zapoznaj się z Regulaminem przyznawania dotacji z budżetu Miasta Rybnika, dostępnym na stronie internetowej www.rybnik.eu – zakładka walka ze smogiem oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej i tablicy ogłoszeń (obok pok. nr 013 w budynku urzędu).
 1. Pobierz wniosek o dotację:  internetowo lub z kancelarii Urzędu Miasta czy z Wydziału Ekologii (pok. 013)
 1. Pamiętaj: starając się o dotację na kocioł na paliwo stałe (klasa V), uzyskaj pisemną informację z Zakładu Ciepłowniczego i Zakładu Gazowniczego dotyczącą braku możliwości podłączenia budynku odpowiednio do sieci c.o. oraz  gazowej.
 1. Kompletny, starannie wypełniony wniosek wraz z załącznikami złóż w Kancelarii Urzędu Miasta.
 1. Czekaj na wezwanie do podpisania umowy dotacji z miastem.
 1. Pamiętaj: koszty inwestycji nie mogą być poniesione przed  datą podpisania  umowy dotacji.

 2. Pamiętaj – niektóre inwestycje, np. instalacja ogrzewania gazowego, zgodnie z prawem budowlanym wymagają uzyskania pozwolenia lub zgłoszenia robót przed wykonaniem. Masz wątpliwości – zapytaj w Wydziale Architektury UM.

 3. Przystępując do realizacji inwestycji:
  • dobierz odpowiedni materiał ociepleniowy, tak by uzyskać wymagany regulaminem współczynnik przenikalności ciepła dla przegród budowlanych (dotyczy termomodernizacji),

  • pamiętaj przy likwidacji kotła na paliwo stałe o dokumencie potwierdzającym jego zezłomowanie.
 4. Po zakończeniu robót wymagaj od wystawcy faktury (rachunku) również  specyfikacji pozwalającej  na identyfikację poszczególnych wydatków.

 5. Pamiętaj – dotację można uzyskać tylko raz na 10 lat na dany rodzaj inwestycji. Nie składaj wniosku przed upływem tego terminu.

 6. W przypadku instalacji odnawialnych źródeł energii, dotację można otrzymać tylko na jedną inwestycję.

Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-12-15

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu

ZOBACZ KONIECZNIE

Nadchodzi Błękit

 Gmina z dobrą energią

 

 

Wyjście smoga

 

 Ekologiczna Gmina  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt