Rybnik.pl
Sport

Sportowy weekend w Rybniku

W najbliższy weekend nie zabraknie emocji żużlowych i piłkarskich. Będzie można również kibicować siatkarzom – amatorom i biegaczom. Na swój stadion wracają bejsboliści z Rybnika. Kto nie widział jeszcze w akcji mistrzów Polski, ma idealną okazję ku temu.

Żużlowcy walczą o play off

Bardzo ważne spotkanie mają przed sobą żużlowcy KS ROW Rybnik. Ich rywalem na torze przy ul. Gliwickiej będzie Stal Gniezno, czyli wicelider pierwszoligowych zmagań. Rybniczanie, marzący o awansie do fazy play off i walce o powrót do Ekstraligi, postarają się o kolejne domowe zwycięstwo. 

I liga żużla
KS ROW Rybnik – Car Gwarant Start Gniezno
Miejsce: stadion ul. Gliwicka 72
Termin: niedziela, 20 maja
Start: godz. 14:45  

Grają piłkarze

Swoje mecze rozegrają piłkarze walczący o ligowe punkty. ROW 1964 Rybnik zagra na wyjeździe w Stalowej Woli. U siebie rywalizować będą drużyny z niższych klas rozgrywkowych. 

Klasa okręgowa, grupa: Katowice III
MKS 32 Radziejów – Granica Ruptawa;
19 maja (sobota), 17:00 

Klasa A, Rybnik
Górnik Boguszowice – Płomień Ochojec;
19 maja (sobota), 17:00

TKKF Zuch Orzepowice – MKS Czerwionka;
20 maja (niedziela), 17:00

Klasa B, Rybnik

TKKF Jedność Grabownia – Orzeł Palowice;
19 maja (sobota), 17:00

Polonia Niewiadom – Forteca II Świerklany;
19 maja (sobota), 17:00

Bejsboliści wreszcie u siebie 

Pierwszy mecz w tegorocznym sezonie na własnym boisku zagra mistrz Polski w baseballu, czyli Silesia Rybnik. Z powodu prac remontowych na swoim stadionie Silesia do tej pory grała tylko na wyjeździe. Tym razem, już przy ul. Partyzantów, rybniczanie zmierzą się z ekipą z Żor. 

Ekstraliga Baseballu
Silesia Rybnik – Gepardy Żory 
Miejsce: boisko ul. Partyzantów
Termin: niedziela, 20 maja
Start: godz. 12:00  

Pobiegną dzieci i dorośli

W niedzielę, 20 maja w okolicach kąpieliska Ruda odbędzie się kolejna edycja Biegu Wiosny. Jak zwykle wystartują duzi i mali. Organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek, zarówno dla biegaczy jaki i kibiców. Nagrodzony zostanie m.in. biegacz, a także kibic, który przygotuje najciekawszy, wiosenny strój.

W tym przypadku liczy się pomysł i kreatywność. Jestem przekonana, że pomysłów rybniczanom nie zabraknie. Czekamy na was na Rudzie – mówi Agnieszka Klimasara z Działu Organizacji Imprez rybnickiego MOSiR. 

Bieg Wiosny
Miejsce: boiska za kąpieliskiem Ruda
Termin: niedziela, 20 maja
Start: godz. 8:30  

Siatkarze amatorzy rozdają medale

Dobiegają końca rozgrywki dziewiętnastej edycji Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Atlas Tours. Jest to jedna z największych tego typu lig w Polsce. W rozgrywkach biorą udział 24 drużyny (z ośmiu powiatów), tj. 395 zawodników.

Serdecznie zapraszamy na turniej finałowy, który rozegramy 19 maja w ZSS przy ul. Grunwaldzkiej nr 18, a szczególnie na mecz finałowy o godz. 17.00. Spotkają się w nim dwie bardzo mocne drużyny Dwójka Świerklany Projtrans oraz Leśna Perła Damons Rybnik, można śmiało stwierdzić: absolutni dominatorzy tej ligi – mówi Tadeusz Bonk, komisarz ALPS.

Finał ALPS Atlas Tours
Miejsce: hala ul. Grunwaldzka
Termin: sobota, 19 maja
Start: godz. od 10:30 do 17:00  

Będą biegać po rybnickich rondach 

W najbliższą niedzielę zaplanowano start 2. edycji Ultramaratonu 40 Rybnickich Rond. Po ubiegłorocznej edycji, która spotkała się z przychylnym i pozytywnym odbiorem, po raz drugi organizatorzy planują jedyny bieg w swoim rodzaju. – Po raz drugi uczestnicy biorący udział w U40RR przebiegną przez wszystkie ronda znajdujące się w Rybniku, pokonując w tym czasie ponad 60 km – mówi Piotr Puchała, organizator wydarzenia. W tegorocznych Rondach udział weźmie 30 osób plus trójka znanych rybniczan w osobach Piotra Masłowskiego, Mateusza Banaszkiewicza i Dawida Maliny tworzących sztafetę VIPStart zaplanowano o godzinie 9.30 z parkingu przy kąpielisku Ruda. 

Ultramaraton 40 rybnickich rond
Miejsce: rybnickie ronda
Termin: niedziela, 20 maja
Start: godz. 9:30 

Po weekendzie też ciekawie!

Imprezy MOSiR Rybnik

Cały czas przyjmowane są zgłoszenia do IX edycji Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego, zaplanowanego na 23 czerwca. Przypomnijmy, że w tym roku pierwszy raz będzie można przebiec jedną pętlę  (7 km) i zostać sklasyfikowanym. To oferta dla mniej wytrenowanych, którzy również chcieliby poczuć atmosferę tego sportowego święta. Ruszyły także zapisy na II spotkanie w ramach cyklu Trio Basket. Tym razem koszykarze zagrają wieczorem. Szczegóły wszystkich imprez na www.mosir.rybnik.pl

Do Rybnika przyjadą gwiazdy

To będzie niezwykły 1 czerwca - mega gwiazdy polskiego sportu, znani z telewizji artyści, muzycy, kabareciarze oraz ludzie związani z Rybnikiem - wszyscy na jednym obiekcie, w jednym charytatywnym meczu! Lista zapowiedzianych gości wciąż się rozrasta i wygląda na to, że kolejny letni Legendarny Kosmiczny Mecz na długo zapadnie widzom w pamięć.

Na stadionie w Rybniku pojawi się cała plejada polskich sportowców, m.in. byli polscy reprezentanci w piłce nożnej - Maciej Żurawski, Jacek Krzynówek, Dariusz Dziekanowski, Kamil Kosowski i Michał Żewłakow. Swój udział zapowiedział również Marcin Wasilewski, który wziął udział w letnim LKM w zeszłym roku oraz legendarny trener Antoni Piechniczek. Wśród piłkarzy zobaczymy także Dariusza Dudka, Jerzego Brzęczka i Marcina Baszczyńskiego. Będą też żużlowcy: Kacper Woryna i Maciej Janowski. Artystów reprezentować będą m.in. członkowie Kabaretu Młodych Panów, czyli gospodarze tego wydarzenia. U ich boku pojawią się także inni przedstawiciele kabaretowego świata - Paranienormalni, Przemysław Żejmo, Piotr Gumulec z Kabaretu Chyba oraz Ewa Błachnio. Świat muzyki reprezentował będzie zespół Big Cyc oraz katowicki raper Miuosh. Oprócz nich wystąpią m.in. Irek Bieleninik, Piotr Zelt i Tomasz Zubilewicz.

Kosmiczny Mecz
Miejsce: stadion ul. Gliwicka 72
Termin: piątek, 1 czerwca
Start: godz. 18:00

UWAGA!

Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową? Chcesz o niej poinformować rybniczan? Napisz na adres: sportkultura.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123.  

Udostępnij: