Rybnik.pl
WydarzeniaDiagnoza

Wielka premiera rybnickiego serialu za nami

W kinie Iluzjon w Warszawie odbyła się premiera pierwszego odcinka serialu „Diagnoza”, którego akcja odbywa się w Rybniku. W uroczystej premierze wzięli udział aktorzy i twórcy serialu oraz prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

„Diagnoza” to serial medyczny z wątkiem kryminalnym oraz tajemnicą, którą widzowie odkrywać będą przez 13 odcinków. Akcja serialu dzieje się w Rybniku, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4, czyli rybnickim kampusie. Główną rolę gra jedna z najlepszych polskich aktorek – Maja Ostaszewska, a partnerują jej Adam Woronowicz i Maciej Zakościelny.

Rybnik jest nie tylko tłem tego serialu, ale jest jego jednym z głównych bohaterów. Mogę zdradzić, że w pierwszym odcinku zobaczymy m.in. ważną scenę w parku tematycznym, wnętrze hotelu „Magnolia”, które gra siedziba Radia 90 czy chwałowickie familoki, w pięknym nocnym ujęciu. W pierwszym odcinku sporo się dzieje, poznajemy główną bohaterkę, czyli Annę Nowak z piękną rolą pani Mai Ostaszewskiej, kiedy ląduje w Katowicach a następnie w wyniku wypadku dostaje się do rybnickiego szpitala. Już w pierwszym odcinku Rybnik odgrywa ważną rolę, jest pięknie pokazany, a wierzę, że w kolejnych odcinkach będzie podobnie – powiedział po premierze serialu prezydent Rybnika Piotr Kuczera.


Serial „Diagnoza” emitowany będzie w każdy wtorek o godz. 21.30 w telewizji TVN, począwszy od 5 września.
Zapraszamy do oglądania pierwszego rybnickiego serialu.

Udostępnij: