Rybnik.pl

Dzieje śląskich wiców: spotkanie autorskie z Markiem Szołtyskiem

Punkt Informacji Miejskiej Halo! Rybnik zaprasza 14 października (sobota) o godz. 17.00 na spotkanie autorskie z Markiem Szołtyskiem, śląskim pisarzem z Rybnika. Poznamy wówczas najnowszą książkę Szołtyska zatytułowaną „Humor śląski”.

A co jeszcze na spotkaniu?

Znasz najstarszy śląski wic sprzed 800 lat? Co to było rybnickie „Towarzystwo Momegów”? Który śląski farorz odważył się publicznie zażartować z biskupa? Chcesz poznać kilku śląskich Szwejków? W poszukiwaniu tajemnic rybnickiego „Superhaderloka” i „Króla Zdrowio”. Oto niektóre z tematów – zatem zapraszamy na spotkanie z Markiem Szołtyskiem.

***

Marek Szołtysek (ur. 1963 w Gierałtowicach) - śląski pisarz, dziennikarz, historyk, autor książek związanych z kulturą i kuchnią śląską, redaktor Gazety Rybnickiej. W 1995 i 1999 roku otrzymał nagrody w dziedzinie kultury z rąk prezydenta Rybnika. W 1997 roku dostał nagrody z Kuratorium Oświaty w Katowicach, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rady Oświaty Regionalnej. W 1999 roku otrzymał Nagrodę im. Wojciecha Korfantego. przyznaną przez Związek Górnośląski. W 2001 roku przyjęty został do Śląskiej Loży Liderów. Trzy lata później przez Kazimierza Kutza został nazwany „współczesnym Karolem Miarką”.

  Data i godzina:
14.10.2017
17:00
  Lokalizacja:
Halo! Rybnik - Punkt Informacji Miejskiej
ul. Jana III Sobieskiego 20     Rybnik
Polska

Wszystkie wydarzenia


Udostępnij: