Rybnik.pl

Wykład Jacka Kurka

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza 14 lutego o godz 17:00 na kolejny wykład Jacka Kurka pt.:"Opowieści miłosne, czyli miłość w malarstwie".

Jacek Kurek – historyk, pedagog, popularyzator nauki i sztuki. Adiunkt w Instytucie Historii Uniwersytetu Śląskiego. Autor publikacji dotyczących głównie historii Polski doby nowożytnej i czasów najnowszych. Interesuje się dziejami Polski i Śląska, ale także Europy, historią obyczajowości, religii, idei, zagadnieniami związanymi z estetyką i sztuką w wieku XIX i XX oraz przede wszystkim pogranicza. Zwolennik interdyscyplinarnego podejścia do nauki. Eseista, pedagog.

Swoją ogromną wiedzę na temat malarstwa i rzeźby przekazuje rybniczanom podczas cyklu wykładów odbywających się w rybnickiej Bibliotece. Prezentację dzieł malarskich ilustruje dodatkowo muzyką i poezją, zawierając w swoich wykładach elementy filozofii i historii.

W 2015 roku dr Jacek Kurek realizował w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej cykl wykładów „Dialogi mistrzów”, a wcześniej: „Wyobraźnia i poznanie – uwagi o kulturze i malarstwie polskim XIX i XX wieku” (2014/2015), „Tajemnica i poznanie – uwagi o kulturze i wyobraźni” (2012/2013). 

Uczestnicy wykładów doktora Kurka podkreślają, że spotkania z nim to niezapomniana uczta duchowa, rozwijająca słuchaczy, a renoma tych wykładów przyciąga do Rybnika mieszkańców całego regionu.

Prelekcja odbędzie się w środę 14 lutego o godz. 17:00 w sali wykładowej Biblioteki Głównej przy ul. Szafranka 7.

Wstęp jest wolny. 

14 lutego

Godz.:17:00

Biblioteka Główna

Ul. Szafranka 7

  Data i godzina:
14.02.2018
17:00
  Lokalizacja:
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Konstantego Prusa
ul. Józefa Szafranka 7     Rybnik

Wszystkie wydarzenia


Udostępnij: