Rybnik.pl

Wystawa malarstwa Małgorzaty Kapłan „Wszystko płynie...”

Wystawa w Galerii Sztuki Teatru Ziemi Rybnickiej potrwa od 16 listopada 2017 do 7 stycznia 2018 r.

 

Wernisaż wystawy: 16 listopada 2017, godz. 18.00. Oprawa muzyczna:  Martyna i Andrzej Czechowie z zespołu Chwila Nieuwagi – recital

Małgorzata Kapłan:

Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK Toruń (dyplom w pracowni malarstwa doc. J.Kaczmarskiego, 1986) i Goldsmiths College, Londyn (arteterapia, 1997). Wzięła udział w kilkudziesięciu wystawach i plenerach malarskich w kraju i za granicą. 

Autorka o wystawie: 

Cykl obrazów pod nazwą "Wszystko płynie..." maluję „od zawsze”. Początkowo dosłowne trawy i rozlewiska,   potem rozgrywki formalne polegające na chwytaniu rozlanych plam koloru, ulotnego światła, przemijającego  nastroju. Heraklitowe „pantha rei…” obecne w geście malarskim i upływającym czasie. Zainspirowana naturą  obserwuję jak współgrające ze sobą plamy światła i cienia tworzą uniwersalny wymiar piękna. 

O malarstwie Małgorzaty Kapłan - artysta plastyk, prof. Marek Dzienkiewicz:

Dlaczego tak cenię malarstwo Małgorzaty? Ona łączy dwie rzeczy po mistrzowsku. Najpierw bezbłędnie znajduje  fenomeny światła w pejzażu, a potem świetnie skadrowane i zatrzymane podarowuje je nam: miłośnikom przyrody, piękna i malarstwa. Wielu pejzażystów kopiuje krajobraz. W odróżnieniu od nich Małgorzata tworzy swą własną wizję obrazu z niepowtarzalną, ekspresyjną gamą barwną, świadomym prowadzeniem wzroku widza po płótnie oraz fantastyczną rozgrywką form, linii, plam i kolorów dla wywołania nieuchwytnego nastroju i emocji wynikających z oczarowania dziełem sztuki.

  Data i godzina:
16.11.2017 - 07.01.2018
00:00
  Lokalizacja:
Teatr Ziemi Rybnickiej
Plac Teatralny 1Rybnik

Wszystkie wydarzenia


Udostępnij: