ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem

Festiwal Kolęd i Pastorałek

Uczestnicy I Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rybniku - koncert w kościele

Fot. P. Janik

Trwają zapisy na I Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Rybniku. Przedsięwzięcie, organizowane przez młodzież biorącą udział w projekcie Zwolnieni z teorii wraz z Domem Kultury w Rybniku-Niedobczycach, to także koncerty w szkołach i kościołach.

Festiwal ma na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, popularyzację śpiewania kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, prezentację dorobku artystycznego solistów, duetów i zespołów wokalnych i pomoc w przełamywaniu barier poprzez stworzenie osobom z niepełnosprawnościami lub wymagającym szczególnej opieki możliwości własnej muzycznej prezentacji.

Jest to pierwsza edycja festiwalu, fantastyczny skład Jury, co najważniejsze – dużo zabawy! Do konkursu mogą się zgłaszać zarówno uczniowie indywidualni jak i grupy ze szkoły. Co należy zrobić? Nagrać 1 kolędę lub pastorałkę, wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy z linkiem do nagrania - informuje Tomasz Wójcik, uczeń I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku

Termin zgłoszeń wydłużono z 15 do 22 stycznia. Szczegółowe informacje na temat festiwalu w regulaminie i formularzu zgłoszeniowym – dokumenty dostępne na stronie Domu Kultury Niedobczyce.  

I Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Rybniku ma swoją odsłonę konkursową i koncertową - kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych można posłuchać w  rybnickich kościołach i szkołach. Szczegóły na festiwalowym plakacie, bieżące informacje o koncertach na facebookowym profilu festiwalu

Fot. Materiały organizatorów

  Data i godzina:
06.01.2023 - 01.02.2023
07:19
  Lokalizacja:

Wszystkie wydarzenia

Udostępnij: