ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem

Zapłać za śmieci

Zachęcamy do korzystania z portalu "RACHUNKI", w którym bez wychodzenia  z domu można sprawdzić i uregulować swoje zobowiązania za podatki lokalne, odbiór odpadów komunalnych oraz dzierżawy i wieczyste użytkowanie.

Wystarczy wypełnić formularz i osobiście, wraz z dokumentem zawierającym PESEL i zdjęcie, zgłosić się w Kancelarii Urzędu Miasta. Po kilku dniach od wizyty w urzędzie, osoba która złożyła wniosek otrzyma informację o aktywowaniu konta.

Istnieje także możliwość uzyskania dostępu do portalu drogą elektroniczną. Należy posiadać lub założyć konto z profilem zaufanym na ePUAP, a następnie poprzez to konto wystąpić z elektronicznym wnioskiem o założenie konta na portalu „RACHUNKI”.

Korzystanie z informacji zawartych w portalu jest bezpłatne, a za jego pośrednictwem można dokonywać płatności. Mieszkaniec ponosi wówczas jedynie koszty dokonania płatności, zgodnie z taryfą operatora, o czym jest każdorazowo informowany przed jej pobraniem (jest to opłata niezależna od Urzędu Miasta).

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zadawania pytań i dzielenia się uwagami - telefonicznie 32 43 92 001 (w godzinach pracy urzędu miasta) lub mailowo rachunki@um.rybnik.pl 

Udostępnij: