Rybnik buduje

Regionalna Droga Racibórz-Pszczyna

25 kwietnia 2017 roku podpisana została umowa na budowę drogi „Racibórz - Pszczyna” na odcinku przebiegającym przez Rybnik. „Budowa Regionalnej Drogi Racibórz-Pszczyna (etap I do IV) w Rybniku i Żorach oraz budowa Drogi Śródmiejskiej na odcinku od ul. Obwiednia Południowa w Rybniku do Węzła Śródmiejskiego”, bo tak brzmi pełna nazwa inwestycji, zakończyła się z końcem 2019 roku. Drogę oddano do użytku 10 kwietnia 2020 roku.  

Projektowanie, liczne konsultacje, zabieganie o dofinansowanie, wreszcie sama budowa – ten wieloletni proces inwestycyjny zaowocował wreszcie finałem, w postaci przeszło 10-kilometrowej, obwodnicy Rybnika. Obwodnicy, którą przy prędkości 100 km na godzinę, sprawnie przemieścimy się na przeciwległy kraniec miasta – od drogi krajowej 78, aż po autostradę A1.

Łączna wartość projektu to przeszło 475 mln zł, ale blisko  290 mln zł z tej kwoty to najwyższe w historii miasta dofinansowanie z funduszy europejskich.

Galerie zdjęć z postęp prac:


Najważniejsze miejskie inwestycje

Rybnik buduje to hasło kampanii przedstawiającej najważniejsze miejskie inwestycje. Rybnik buduje to nie tylko źródło podstawowych informacji o inwestycji, jej kosztach czy harmonogramie prac, ale także galeria zdjęć z placu budowy. Zobacz jak szybko zmienia się Rybnik i tworzone są nowe miejsca użyteczności publicznej.


Udostępnij: