ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem

Śladami "Diagnozy"

Wypadek autobusu, ryk karetek i szpitalna izba przyjęć w pięknych murach dawnej miejskiej lecznicy, które - dzięki filmowej magii - na powrót stały się siedzibą szpitala. To tutaj trafiają ofiary wypadku, a wśród nich główna bohaterka serialu „Diagnoza”, grana przez Maję Ostaszewską, tajemnicza Anna. To tutaj potoczą się jej dalsze losy, nierozerwalnie związane z Rybnikiem. Jak? Odpowiedzi na to pytanie należy poszukać w kolejnych odcinkach „Diagnozy”.  Ale samo miasto – miasto Anny, w którym umiejscowiona została akcja medyczno-obyczajowego serialu, poznać można również poprzez nasz serwis, do czego gorąco zachęcamy :) 

Filmowa podróż przez Rybnik prowadzi zarówno przez reprezentacyjne części miasta: rynek, deptak, park nad rzeką Nacyną, fontannę na placu przed bazyliką, jak i te, które dla wielu widzów są kwintesencją tej ziemi, portretem Śląska – jak kopalniane szyby, czerwona cegła tradycyjnych familoków, kominy elektrowni…

To tutaj toczy się zwyczajne życie filmowych bohaterów – lekarzy, pielęgniarek, pacjentów. Tu żyją, mieszkają, pracują, odpoczywają doktor Michał Wolski (Maciej Zakościelny), lekarskie małżeństwo Artmanów (Magdalena Popławska i Adam Woronowicz), doktor Sadzik (Michał Czernecki), siostra oddziałowa Wanda (Sonia Bohosiewicz) czy młodzi lekarze-stażyści (Aleksandra Adamska, Antoni Królikowski i Józef Pawłowski). Rybnik – przyjazny i mający wiele do zaoferowania, to miejsce, które warto zobaczyć. Nie tylko na telewizyjnym ekranie.

Zapraszamy zatem na wycieczkę po Rybniku, śladami serialowych postaci i wątków.
 


  • Obecność Rybnika w serialu emitowanym na antenie telewizji ogólnodostępnej to efekt tzw. city placement, czyli promocji miasta poprzez lokowanie produktu turystycznego. Koszt promocji Rybnika w jednym sezonie serialu to 369 tys. złotych. Dzięki temu w serialu pojawiają się liczne ujęcia zarówno obiektów, w których toczy się akcja, jak i zdjęcia z lotu ptaka, wielokrotnie pada również nazwa miasta. Serialowi towarzyszy też szeroka promocja zawiązana z obecnością na ekranie znanych aktorów, którzy wielokrotnie w wywiadach są pytani o serial i Rybnik. To wyjątkowa wartość dodana.
Udostępnij: