ScrollTop-ico

"Herody" spektakl obrzędowy

Niewielka walizka po starym akordeonie – w nim zamyka się nie tylko świat Heroda, bohatera bożonarodzeniowego przedstawienia popularnego niegdyś na podlaskich wsiach, ale także tradycja dawnego kolędowania. Zapraszamy 6 stycznia 2022 r. o godz. 11:00.

Spektakl „Herody” połączony jest z warsztatem rodzinnym, na którym zaprezentowane zostaną instrumenty tradycyjne oraz ludowe zwyczaje i tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Jest to żywa lekcja tradycji i historii.

 

Bilety dostępne w kasie domu kultury lub w sprzedaży internetowej - 10 zł/os.

Pomysł i realizacja: Mateusz Tymura (Teatr Latarnia)
Lalki: Monika Kwiatkowska
Premiera: 09.12.2019 Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

Matusz Tymura - Absolwent białostockiej Akademii Teatralnej. Aktor, lalkarz, reżyser i animator kultury. Założyciel niezależnego teatru "TEATR LATARNIA" w którym zrealizował 9 spektakli. Współpracuje m. in. z Teatrem Wierszalin i Białostockim Teatrze Lalek. Przez lata swojej działalności prowadził szereg warsztatów artystycznych w całej Polsce m. in 8 edycji Lata w Teatrze. Współtwórca i współzałożyciel wielu społeczno-kulturalnych inicjatyw w Białymstoku,
takich jak: Biała Czysta Kulturalna - rzeka dla mieszkańców, Bojary Zostają Kulturalne, Podwórkowy Domu Kultury, Ratujemy białostocki Neon Żonkil. Współtwórca wytwórni kasetowej Pionierska Records. Laureat plebiscytu Gazety Wyborczej „Przystanek Młodzi”. Wyróżniony przez redakcję Polskiego Radia Białystok w kategorii "Kulturalna Postać Roku". Stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego, pięciokrotnie stypendysta Prezydenta Białegostoku oraz stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współzałożyciel kapeli "Batareja" w której wykonuje muzykę tradycyjną.

Czas trwania spotkania (spektakl i warsztat) to 1 godzina.

  Data i godzina:
06.01.2022
11:00
  Lokalizacja:
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
ul. 1 Maja 91 B, Rybnik-Chwałowice

Wszystkie wydarzenia

Udostępnij: