ScrollTop-ico

Jarmark bożonarodzeniowy

Te święta z pewnością będą inne – nikt nie ma co do tego wątpliwości. Nie oznacza to jednak, że zabraknie w nich radosnego, odświętnego klimatu. W każdym razie nie zabraknie go w Rybniku.

Będzie Jarmark Bożonarodzeniowy, świetlne dekoracje ulic i placów, ale i dodatkowa, niewidziana dotąd w naszym mieście atrakcja – ustawione na płycie rynku… koło widokowe.
 

Świąteczne szaty miasta

Już kilkanaście dni temu, w różnych punktach miasta pracownicy rybnickiego Zarządu Zieleni Miejskiej rozpoczęli wieszanie świątecznych dekoracji.

- Chcemy, by oprócz Śródmieścia, ozdoby były w każdej dzielnicy.  W tym roku nie będzie jednak żadnych nowych lampek. Wydajemy pieniądze jedynie na naprawę istniejącego oświetlenia - mówi Joanna Kotynia-Gnot, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. – W całym mieście rozwieszonych zostanie w sumie 4000 metrów łańcucha z lampkami, na słupach lamp pojawi się 170 dekoracji, udekorowanych zostanie 40 choinek w dzielnicach – ozdobi je w sumie 1000 bombek, 500 dzwonków i kokardek. Przy głównych ulicach zamontowanych zostanie 38 herbów, a na rynku i deptaku pojawi się choinka oraz elementy świetlne takie, jak sanie, Mikołaj, kule, bombki - wszystko to, co mieliśmy już w poprzednich latach – wymienia dyrektor ZZM. 

 

Jarmark na rynku

Świąteczny klimat poczujemy w Rybniku już w najbliższy piątek, 27 listopada, kiedy to na rynku ruszy Jarmark Bożonarodzeniowy. O ile nie zostaną zaostrzone obowiązujące w kraju ograniczenia epidemiczne, kramy oferujące świąteczny asortyment czynne będą do 24 grudnia, w godzinach:

  • od poniedziałku do czwartku: 10.00-18.00
  • od piątku do niedzieli: 10.00-20.00

Na płycie rynku ustwionych zostanie w sumie 10 stoisk z produktami bożonarodzeniowymi.
 

„Diabelski młyn”

Nowością i niewątpliwie sporą atrakcją, towarzyszącą jarmarkowi będzie ustawione na rynku koło widokowe, czyli słynny „diabelski młyn”. Koło czynne będzie codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 21:00 oraz soboty i niedziele od 11:00 do 22:00.

Będzie to atrakcja odpłatna - wejściówka to koszt 20 zł (bilet normalny) lub 15 zł (ulgowy – dzieci do 8 lat). Cena obejmuje wykonanie 3 obrotów w czasie 10-15 min.

- Co ważne, koło widokowe na rybnickim rynku to przedsięwzięcie komercyjne, w związku z którym miasto nie poniesie żadnych kosztów – wyjaśnia Julia Wójcik, naczelnik Wydziału Kultury UM. - Firma Robland – rodzinna firma z Leszna, posiadająca ponad 50 lat doświadczenia w organizacji świątecznych eventów - pokryje nie tylko koszty wydzierżawienia płyty rynku, ale także zużytej energii elektrycznej – dodaje J. Wójcik.

Od stycznia tego roku koło widokowe tej firmy znajduje się na stałe przy Bulwarze Wołyńskim w Krakowie, gdzie stanowi wspaniałą atrakcję turystyczną. Do Rybnika trafi jedno z dwóch posiadanych przez firmę kół objazdowych.
 

A tak prezentował się Rybnik w poprzednich latach:

  Data i godzina:
27.11.2020 - 24.12.2020
13:58
  Lokalizacja:

Wszystkie wydarzenia

Udostępnij: