ScrollTop-ico

Mistrzostwa Śląska w Grzybobraniu w Rybniku-Golejowie

Grafika kosza z grzybami i napis Mistrzostwa Śląska w Grzybobraniu

W sobotę, 11 września w Rybniku w dzielnicy Golejów (Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny "Grzybówka", ul. Podgórna 50) odbędą się Mistrzostwa Śląska w Grzybobraniu.

Tradycyjnie we wrześniu na golejowskiej "Grzybówce" odbędzie się "Wielkie Grzybobranie", czyli Mistrzostwa Śląska w tej niecodziennej dyscyplinie sportu. Jeśli lubisz zbierać grzyby to koniecznie musisz wziąć udział w zawodach.

Najlepsi w dwóch kategoriach - na największą ilość znalezionych grzybów i największy znaleziony okaz - otrzymają puchary, medale i dyplomy od Rady Dzielnicy Golejów - organizatora tegorocznego grzybobrania. Organizatorzy, jak zawsze, zadbali też o cenne nagrody takie jak: grill gazowy, robot planetarny, multicooker, toster, blender czy grill elektryczny.

Program Grzybobrania:

  • 8:00-9:00 Zapisy uczestników
  • 9:00-11:00 Grzybobranie
  • 11:00-12:00 Ocena i ważenie grzybów
  • 12:30 Wręczenie pucharów i nagród, wspólna biesiada

Zgłoszenia do zawodów można dokonać osobiście w dniu zawodów w godzinach  rejestracji uczestników (8:00-9:00).

W zeszłym roku w ciągu dwóch godzin 61 osób (50 uczestników wraz z 11 dziećmi), z takich miejscowości jak: Rybnik, Oświęcim, Góra, Ćwiklice, Miedźna, Rydułtowy, Żory, Ruda Śląska, Knurów, Lyski, Nieborowice, Czerwionka, Tychy czy Książenice,  zebrało w sumie ponad 30 kilogramów borowików, koźlarzy i podgrzybków.  Zwycięzca - 44-letni Radosław Kubisz z miejscowości Góra w powiecie pszczyńskim (były mistrz Europy w grzybobraniu, który na co dzień jest  policjantem prewencji) w swoim koszyku miał ich ponad 2,5 kilograma. Z kolei największy okaz (346 gramów) znalazł się w rękach Dariusza  Wysockiego z Rybnika. Kto wygra V edycję imprezy? Przekonamy się już 11  września.

  Data i godzina:
11.09.2021 - 11.09.2021
08:00
  Lokalizacja:
"Grzybówka"
"Grzybówka" Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny w Rybniku-Golejowie ul. Podgórna 50

Wszystkie wydarzenia

Udostępnij: