ScrollTop-ico

Orszaki Trzech Króli

To już prawdziwa rybnicka tradycja: jak co roku, 6 stycznia, przez dwie dzielnice Rybnika – Chwałowice i Chwałęcice - przejdą barwne orszaki Trzech Króli.

Chwałowice – godz. 13.00:

O 13.00 sprzed kościoła św. Teresy od Dzieciątka Jezus wyruszy orszak prowadzony przez Trzech Króli na koniach. Chwałowiczanie w uroczystym przemarszu przejdą do stajenki na "Wilusiowym Polu" (ul. Zwycięstwa 101 A), gdzie odbędzie się radosne kolędowanie. Organizatorzy orszaku zachęcają mieszkańców Chwałowic, by przebierając się w jasełkowe stroje, wykorzystali elementy ubrania w wyznaczonych kolorach:

  • niebieski - mieszkańcy bloków
  • czerwony - mieszkańcy familoków
  • zielony - mieszkańcy domów prywatnych

Chwałęcice – godz. 15.30:

Orszak Trzech Króli wyruszy o 15.30, ze skrzyżowania ulic Rudzkiej i Czecha w kierunku kościoła św. Jana Nepomucena. Uczestnicy barwnego korowodu, przy dźwiękach górniczej orkiestry z kopalni ROW ruch Jankowice, przejdą ulicą Czecha na plac kościelny, gdzie odbędzie wspólne kolędowanie, ognisko, poczęstunek i pokaz laserowy. Będzie grzaniec, coś ciepłego do zjedzenia, ciasta, kawa, herbata, frytki, popcorn, wata cukrowa i wiele niespodzianek. Przy kościele będzie można wysłuchać wysłuchać kolęd i pastorałek, w wykonaniu zespołu "Chwila Nieuwagi" a do wspólnego kolędowania przygrywać będzie orkiestra górnicza.

Serdecznie zapraszamy do włożenia papierowych koron i jasełkowych przebrań i wspólnego kolędowania.

  Data i godzina:
06.01.2022
13:00
  Lokalizacja:

Wszystkie wydarzenia

Udostępnij: