ScrollTop-ico

Paradoksy - wystawa grafik cyfrowych Marty Frąckowiak

Galeria Smolna zaprasza na wystawę grafik cyfrowych Marty Frąckowiak.

Na ekspozycję składają się dwa cykle: Wakacje w kosmosie oraz Mail art – Znajdę Cię wszędzie. Główną inspiracją do powstania części prac była sylwetka i twórczość wybitnego futurologa oraz pisarza Stanisława Lema. Jak wyznaje autorka, osobistą motywacją do powstania obrazów były również jej odczucia i przemyślenia na temat niedawnych wydarzeń w jej życiu i wokół niej, które związane były z przypadkiem czy tzw. intuicją. Prace wykonane zostały w technice cyfrowej przy użyciu tabletu graficznego.

Wystawę można oglądać od 10 stycznia do 4 marca w Galerii Smolna (Filia nr 8 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku, ul. Reymonta 69 - przy SP 34).

O autorce:

Marta Frąckowiak jest artystą grafikiem, ilustratorem i nauczycielem. Ukończyła studia licencjackie - Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych i uzyskała stopień magistra sztuki na kierunku Grafika na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie (aktualnie Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ). Obecnie jest doktorantem i nauczycielem akademickim na tym wydziale. Pracuje również w Zespole Szkół nr 5 w Rudzie Śląskiej, działa jako ilustrator w projektach naukowych i artystycznych, realizuje się w branży związanej z projektowaniem gier. Prowadzi warsztaty, bierze udział w wystawach i festiwalach, jest inicjatorem i pomysłodawcą konkursów artystycznych: Międzynarodowego Triennale Grafiki w Cieszynie oraz Międzynarodowego Konkursu na małą Formę Graficzną Bajki Robotów.

Otrzymała m. in. tytuł Doktoranta Roku Uniwersytetu Śląskiego 2020, dwukrotne wyróżnienie Rektora Uniwersytetu Śląskiego za działalność artystyczną i kulturalną oraz nagrodę Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka Leszczyny w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Brała udział w ponad 90 wystawach m. in. w Polsce, Czechach, Włoszech, Macedonii, Rumunii, Serbii, Egipcie, Meksyku, Holandii, Niemczech, Belgii, Portugalii, Argentynie, Korei Południowej oraz Stanach Zjednoczonych.

  Data i godzina:
10.01.2022 - 04.03.2022
09:00
  Lokalizacja:

Wszystkie wydarzenia

Udostępnij: