Poznański Czerwiec 1956
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu POGADAJmy o historii. Tym razem przyjrzymy się wydarzeniom, które rozegrały się w Poznaniu w czerwcu 1956 roku – pierwszemu masowemu protestowi robotniczemu w powojennej Polsce.
Porozmawiamy o przyczynach, przebiegu i konsekwencjach tych wydarzeń, a także o ich znaczeniu dla dalszych losów naszego kraju. Spotkanie poprowadzi Rafał z halo! Rybnik.
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników historii i ciekawych przeszłości naszego kraju!
Zapraszamy wszystkich pasjonatów historii, ciekawych rozmów i tych, którzy chcą lepiej zrozumieć skomplikowane losy Polski po 1945 roku.