ScrollTop-ico

Polskie Betlejem w Rybniku

Bialy napis Betlejem na zielonym tle.

15 stycznia 2022 r. na terenie Kampusu w Rybniku odbędzie się wyjątkowy koncert „Polskie Betlejem”. Zabrzmią najpiękniejsze kolędy w wykonaniu uznanych artystów i młodych wokalistów, którzy zaśpiewają je w oryginalnych aranżacjach.

Podczas koncertu usłyszymy takich wykonawców jak: Marek Piekarczyk, Maciej Balcar, Marcin Styczeń, Bartas Szymoniak, Marika/Skubas, Gabi Gąsior, Magda Anioł, Viola Brzezińska, Arkadio,  chór DeocentryCity oraz laureatów programu The Voice of Poland, w tym rybniczanina Rafała Kozika.

Gwiazdy zaśpiewają zarówno najpopularniejsze kolędy, jak „Bóg się rodzi", czy „Nie było miejsca dla Ciebie", jak i te mniej znane: „Gore gwiazda Jezusowi" czy „Zdrów bądź, Królu Anielski". Będzie można usłyszeć również wiele utworów premierowych.

Koncert będzie też doskonałą okazją do wspólnego kolędowania, zakorzenionego nie tylko w polskiej tradycji, ale przede wszystkim w naszej potrzebie rodzinnego świętowania Bożego Narodzenia.

- Takie doświadczenie będzie po raz pierwszy udziałem mieszkańców polskich miast – przekonują organizatorzy, Katolicka Fundacja Młodzi dla Młodych. - Do kalendarza wydarzeń w naszym kraju weszło już na stałe wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni na miejskich placach i rynkach z okazji ważnych, historycznych rocznic. Do tej pory jednak nie odbyło się, przynajmniej na tak wielką skalę, zbiorowe kolędowanie w przestrzeni miejskiej. Siły jego oddziaływania – kulturowego i społecznego – nie sposób przecenić w okresie tak trudnym, jak ten pandemiczny. Teraz koniecznym jest bowiem odbudowanie więzi międzyludzkich, poczucia wspólnotowości, a także po prostu – umiejętności świętowania razem z innymi.

Koncert z rybnickiego kampusu będzie można obejrzeć również online,
15 stycznia o 17.00  - na profilach Betlejem w Polsce:
kanał Youtube orazprofil Facebook

W trakcie koncertu, który w Polsce organizowany jest po raz ósmy, życzenia złoży Arcybiskup Archidiecezji Katowickiej oraz Prezydent Miasta Rybnika.  Przeprowadzona zostanie też zbiórka wspierająca akcję „Ambasador Miłosierdzia", z której całkowity dochód zostanie przeznaczony dla osób potrzebujących. Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Rybnik.

  Data i godzina:
15.01.2022 - 15.01.2022
17:00
  Lokalizacja:

Wszystkie wydarzenia

Udostępnij: