ScrollTop-ico

Wieczór sztuk

Rok 2022 rozpoczniemy fotograficzno-malarskim "Wieczorem sztuk".

Zapraszamy 14 stycznia 2022 r. (piątek) o godz. 18:00

Wstęp wolny.

Kamil Myszkowskie o  autorskiej wizji:

Wystawa „Spojrzenia – Przywidzenia – Superwizje” jest rezultatem kilkumiesięcznej pracy w ramach cyklu warsztatów „Między nami fotografami”. Każdy z uczestników  skupił się na tym, co jest mu najbliższe, co najbardziej go pociąga, interesuje lub nurtuje. Projekty długoterminowe, nad którymi pracowaliśmy, wymagały zaangażowania, rozpracowania tematu, wejścia w specyficzny tryb działania. Nie było miejsca na półśrodki, na powierzchowne ujęcie problemu, pracę na pół gwizdka. Projekt długoterminowy w założeniu zobowiązuje do poświęcenia się sprawie całkowicie.

Możemy więc zobaczyć cykle portretów, krajobrazów, fotografii dokumentalnych, ale i wykreowane światy, czy metaforyczne ujęcia przepełnione symboliką. Mimo że na pierwszy rzut oka niektóre realizacje da się odbierać jako zbliżone w estetyce albo w zastosowaniu środków formalnych, to nie ma na wystawie dwóch zbieżnych tematów. Każdy z autorów spogląda na świat w unikatowy sposób, każdy jest wrażliwy na coś innego.

Sposób działania twórców, których projekty oglądamy w ramach wystawy można określić jako ROZBŁYSK. Następuje on samoczynnie, choć czasem jest wywołany spotkaniem, emocją, wizją, czy głęboką zadumą. Rozbłysk pochłania, daje siłę do działania, popycha do pracy i nie daje usnąć. Wynikiem rozbłysków, których doświadczyli autorzy jest wystawa „Spojrzenia – Przywidzenia – Superwizje”, zachęcam do ich doświadczania i wchodzenia głębiej w zaproponowane tematy.

Podczas wystawy zaprezentowane zostaną prace niżej wymienionych Autorów:

Antoni Antczak

Weronika Borek 

Radosław Czapla 

Mateusz Droździewicz 

Agnieszka Dumańska 

Jarosław Dumański 

Agata Ernestowicz 

Izabela Gryczyńska 

Lilianna Ligęza-Jasik 

Jolanta Lipowczan 

Karol Małota 

Kamil Myszkowski 

Krzysztof Szlapa  

Tomasz Szmidt 

Sylwester Taras 

Szymon Uliczka 

Izabela Zaworska 

W przestrzeni Galerii Kolumnowej będziemy mogli zobaczyć prace Beaty Tarnowskiej.

Beata Tarnowska (ur. 1990) - absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Dyplom magisterski obroniła w 2018 roku - w pracowni malarstwa prof. Edwarda Sytego. Zajmuje się malarstwem na pograniczu pejzażu abstrakcyjnego, pracuje na dużych formatach, z pomocą barwy i struktury zaznaczając autonomię dzieła. Finalistka konkursu malarskiego o Nagrodę im. Eugeniusza Eibischa w 2018 roku. Uczestniczka licznych krajowych i zagranicznych wystaw, a także sympozjów malarskich. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. 

Publicystyka, jej eseje z zakresu historii i sztuki były publikowane m.in. w Focusie Historia Extra, Rynku i Sztuce. Na stałe związana z magazynem Artysta i Sztuka. Pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego  w pracowni malarstwa i rysunku.   

  Data i godzina:
14.01.2022
18:00
  Lokalizacja:
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
ul. 1 Maja 91 B, Rybnik-Chwałowice

Wszystkie wydarzenia

Udostępnij: