ScrollTop-ico

Wystawa: Inaczej-tak samo

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza do obejrzenia wystawy zdjęć dzieci mieszkających w krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu, autorstwa cenionej reportażystki radiowej Anny Dudzińskiej. 

Ekspozycja pt. „Inaczej – tak samo” zwraca uwagę na problem, jakim jest ograniczenie dostępu dzieci do edukacji w wyniku pandemii COVID-19. Prezentowane fotografie zostały zrobione jeszcze przed wybuchem pandemii, gdy Anna Dudzińska, jako korespondentka Polskiego Radia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, miała okazję odwiedzić kraje Bliskiego i Dalekiego Wschodu. 

Wystawę można zobaczyć od 5 do 31 stycznia w Bibliotece Głównej przy ul. Szafranka 7 w Rybniku

Jak przekonuje autorka, dzieci to ukryte ofiary pandemii koronawirusa. Jeszcze nigdy tylu uczniów na świecie nie pozostawało bez dostępu do szkoły. Półtora miliarda z nich przez wiele tygodni nie miało szans na normalną edukację. Wprowadzone w 185 krajach świata nauczanie online nie wszędzie było i jest możliwe. W najgorszej sytuacji są te państwa, które i tak cierpiały z powodu toczących się wojen czy regiony nękane głodem i klęskami żywiołowymi. Na obszarach rozwijających się szkoła jest jedynym miejscem, gdzie dzieci mogą zjeść ciepły posiłek czy zapomnieć o domowej biedzie.

O autorce:
Anna Dudzińska przez wiele lat związana była z Polskim Radiem Katowice, współpracowała też z innymi antenami Polskiego Radia. Jest laureatką wielu nagród za reportaże radiowe, w tym najbardziej prestiżowej nagrody w tej dziedzinie – Prix Italia, którą zdobyła w 2004 wraz z Anną Sekudewicz za reportaż pt. „Cena pracy”. (PAP)

  Data i godzina:
05.01.2022 - 31.01.2022
09:00
  Lokalizacja:
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Ks. Józefa Szafranka 7, Rybnik-Śródmieście

Wszystkie wydarzenia

Udostępnij: