ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Wydarzenia

100 drzew na 100-lecie Hufca

W sobotę, 25 maja br. o godz. 10.00 na działkach sąsiadujących z użytkiem ekologicznym „Okrzeszyniec” (ul. Niedobczycka 64A) odbędzie się sadzenie 100 drzew na 100-lecie Hufca ZHP Ziemi Rybnickiej im. Józefa Pukowca.

20 sadzonek dębu i jeden dąb już rosnący stworzą okrąg, na środku którego stanie głaz podarowany na 100-lecie ZHP przez Prezydenta Miasta Rybnika.

Z kolejnych 50 wiązów zostanie utworzona aleja prowadząca od drogi dojazdowej do okręgu. Pozostałe 30 drzew to czereśnie i grusze, które obok okręgu stworzą zagajnik z pokarmem dla zwierząt i ptactwa żyjącego na terenie użytku ekologicznego Okrzeszyniec.

Udział w sobotnim wydarzeniu wezmą: prezydent Rybnika Piotr Kuczera, jego zastępca Wojciech Kiljańczyk oraz pracownicy Centrum Zrównoważonej Gospodarki Miejskiej UM.

Nie zabraknie oczywiście harcerzy, przedstawicieli rybnickiego Nadleśnictwa oraz pracowników Zarządu Zielni Miejskiej, którzy zadbają o przygotowanie terenu i zapewnienie niezbędny sprzętu.

Przy planowaniu nasadzeń wzięli udział: pracownicy Centrum Zrównoważonej Gospodarki Miejskiej, Zarządu Zieleni Miejskiej oraz pracowni Żywokost, która obecnie prowadzi inwentaryzację przyrodniczą na terenie Okrzeszyńca. Sponsorem 100 sadzonek jest Nadleśnictwo Rybnik.

Akcja sadzenia 100 drzew, po której przewidziano wspólny apel, symbolicznie zakończy trwające od 3 czerwca 2023 roku obchody 100-lecia Hufca ZHP Ziemi Rybnickiej.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności