ScrollTop-ico
Alert

Alert ALFA w związku ze Szczytem Klimatycznym

W związku z odbywającym się w Katowicach grudniowym Szczytem Klimatycznym ONZ (COP 24) wprowadzony został pierwszy stopień alarmowy ALFA na terenie województwa śląskiego oraz miasta Krakowa.

Od 28 listopada do 21 grudnia br. obowiązywać będzie bezwzględny zakaz pływania jednostek pływających po wodach głównego zbiornika Zalewu Rybnickiego. Przyczyną zakazu jest zbliżający się Szczyt Klimatyczny COP24 i związane z nim podwyższone ryzyko wystąpienia zagrożeń lub incydentów mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Zakaz nie dotyczy jednostek Policji, Straży Pożarnej oraz PGE Energia Ciepła Oddział w Rybniku.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy (ALFA) na terenie województwa śląskiego oraz miasta Kraków. Stopień alarmowy obowiązuje od 26 listopada od godz. 00:00 do 15 grudnia do godz. 23:59.  Wprowadzenie stopnia alarmowego „ALFA” ma charakter ogólnego ostrzeżenia. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności. W tych dniach należy zwracać uwagę na dziwnie zachowujące się osoby, pozostawiony w miejscach publicznych bagaż, podejrzanie wyglądające paczki czy samochody, które zaparkowano w miejscach niedozwolonych. O każdej sprawie powinno się informować policję. Dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ważne są także informacje o sytuacjach niestandardowych, które mogą nam wydać się co najmniej dziwne.

Więcej informacji:

 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności