ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Biznes

Atrakcyjna działka na sprzedaż

Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż nieruchomości inwestycyjnej przy ul. Jerzego Giedroycia. Korzystnie położony teren o powierzchni 12 187 m2 przeznaczony jest pod zabudowę usługową i produkcję. 

Zaplanowany na 25 marca przetarg ustny nieograniczony to efekt prowadzonych wcześniej prac zmierzających do przygotowania terenu do sprzedaży. Zmieniony został miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP), wykonano niezbędne podziały geodezyjne nieruchomości, a także wybudowano nowy odcinek drogi (ulica Brzezińska).

W MPZP nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę usługową (6/3U), w ramach której przewidziano m.in. biura, handel detaliczny czy handel hurtowy. Uzupełniająco dopuszczona jest produkcja (produkcja drobna, składy i magazyny).

Warto zwrócić uwagę na atrakcyjną lokalizację nieruchomości – jest położona blisko centrum miasta, a także w odległości 2 km od otwartego w 2020 roku nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 935 (część Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna), która umożliwia dojazd do autostrady A1. Na korzystne położenie terenu inwestycyjnego zwraca uwagę m.in. jedna z największych spółek działających w sąsiedztwie:

Zakończenie budowy rybnickiego odcinka Drogi Regionalnej Racibórz – Pszczyna, a także wybudowanie przez Miasto łącznika drogowego pomiędzy ul. Brzezińską i ul. Jerzego Giedroycia sprawiły, że obecnie ta część miasta jest bardzo dobrze skomunikowana. Dojazd do centrum zajmuje kilka minut, natomiast tak istotny dostęp do autostrady A1 został znacznie poprawiony i obecnie dotarcie do niej jest możliwe drogą dwujezdniową już w czasie 10-15 minut – mówi Prezes Zarządu Tesko Steel Sp. z o.o. Robert Schnabel.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości inwestycyjnej nr 6004/193 przy ul. Jerzego Giedroycia odbędzie się 25 marca br. Wadium należy wnieść najpóźniej do 19 marca.

Nabywca nieruchomości będzie miał obowiązek jej zabudowy zgodnie z przeznaczeniem określonym w MPZP w ciągu 4 lat od dnia zawarcia umowy sprzedaży (za niedotrzymanie tego terminu, jak i w każdym kolejnym roku zwłoki, nabywca będzie zobowiązany płacić karę umowną).

Ważne informacje/dokumenty:

Udostępnij:


Wszystkie aktualności