ScrollTop-ico
Komunikacja

Autobusem 1 listopada - bezpłatnie i dodatkową linią

Dzień Wszystkich Świętych, czas zadumy nad przemijaniem. Ale też czas ogromnych korków w okolicach cmentarzy, czas gorączkowego poszukiwania miejsc do parkowania… Wzorem ubiegłego roku zachęcamy, aby wybrać się na groby swoich bliskich autobusem.

Tego dnia wszystkie przejazdy będą bezpłatne, a dodatkowo uruchomione będą dwa dodatkowe przystanki oraz specjalna linia, oznaczona literą „C”.

Dla obsługi cmentarza w dzielnicy Boguszowice Stare uruchomiony będzie tymczasowy przystanek na ulicy Gotartowickiej, natomiast w ciągu ulicy Jana Kotucza autobusy zatrzymają się dodatkowo na wysokości wejścia na cmentarz.

Tak jak w ubiegłym roku na ulice miasta wyjadą dodatkowe autobusy. Linia „C” połączy pętlą cmentarz ze Śródmieściem oraz największymi osiedlami: Smolna i Maroko-Nowiny. Pierwszy kurs na cmentarz będzie już o siódmej rano, ostatni – powrotny z cmentarza odjedzie o 21:00. Autobusy rano będą kursować co godzinę, później – ruch będzie zagęszczony, co pół godziny, a w czasie największego zapotrzebowania – nawet co 20 minut.

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na stronach Zarządu Transportu Zbiorowego (klikając na konkretny przystanek uzyska się informację o godzinach odjazdu z niego).

 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności