ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Rower

Badamy klimat rowerowy

Rybnik bierze udział w ogólnopolskim badaniu tzw. klimatu rowerowego. Wszystkich, chcących podzielić się swoimi spostrzeżeniami, gorąco zachęcamy do wypełnienie ankiety - zajmie to nie więcej niż 10 minut.

- Założeniem ankiety jest znalezienie odpowiedzi na pytania: czy Twoja miejscowość odnosi się z sercem do ruchu rowerowego? czy jazda rowerem w Twojej miejscowości sprawia radość, czy jest raczej źródłem stresów? Udział rybniczan w tych badaniach dostarczy wielu ważnych i ciekawych informacji na temat klimatu rowerowego w naszym mieście – mówi Łukasz Karbowiński rybnicki Oficer Rowerowy.


Wypełnij ankietę
 


Europejskie Badania Klimatu Rowerowego są próbą zebrania opinii o jakości warunków korzystania z roweru w Polsce. Są one realizowane przez Polską Unię Mobilności Aktywnej w porozumieniu z innymi organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów.

Proces badawczy składa się z trzech faz: rekrutacji zainteresowanych samorządów, badania właściwego gdzie mieszkańcy – codzienni użytkownicy rowerów, wypełniają anonimową ankietę (online lub stacjonarnie), w której oceniają warunki panujące w swoim mieście lub gminie. Ostatnim etapem jest przygotowanie raportów. Wyniki przedstawiane będą w 6 stopniowej skali i będą powszechnie dostępne.

- Rezultaty badań kierowane są do samorządowców, osób decyzyjnych oraz osób odpowiedzialnych za kształtowanie ruchu. Do udziału w badaniu zgłosiły się 82 samorządy z całej Polski. Udział miast i gmin w badaniu jest bezpłatny – tłumaczy Rafał Glazik, sekretarz generalny Polskiej Unii Mobilności Aktywnej – organizator projektu badawczego.

Wyniki testu umożliwią stworzenie wielowymiarowego obrazu sytuacji osób korzystających z rowerów w poszczególnych miastach i gminach kraju, dając możliwość wsparcia argumentów na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem i jakości przestrzeni publicznych. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Rowerowyklimat.pl  

Udostępnij:


Wszystkie aktualności