ScrollTop-ico
SeniorzyWydarzenia

Bezpiecznie we własnym domu

Do końca lipca potrwa nabór do projektu "Bezpiecznie we własnym domu - nowoczesne technologie w usługach opiekuńczych dla seniorów i osób nie w pełni samodzielnych z podregionu rybnickiego".

Projekt jest przeznaczony dla osób, których aktywność jest ograniczona do własnego domu z uwagi na podeszły wiek, niepełnosprawność czy stan zdrowia.

Kto może wziąć udział w projekcie?

  • seniorzy (60+)
  • osoby niesamodzielne w minimum jednej czynności dnia codziennego
  • osoby o zagrażającym życiu stanie zdrowia
  • osoby niepełnosprawne
  • osoby korzystające ze świadczeń pomocy społecznej lub kwalifikujące się do takich świadczeń

Uczestnicy projektu otrzymają urządzenia teleinformatyczne (bransoletkę lub wisiorek) pozwalające na stały kontakt z pracownikami Centrum Alarmowego. Teleopiekuni pomogą podopiecznym w razie zaistnienia zagrożenia dla ich życia i zdrowia, ale także w przypadku podwyższonego stresu, lęku czy samotności.

Teleopiekun przeanalizuje sytuację, wesprze psychologicznie podopiecznego i w razie potrzeby skontaktuje się ze służbami ratunkowymi lub stworzoną w projekcie siecią pomocową (sąsiadami, opiekunami, rodziną podopiecznego lub pielęgniarką).

Informacji o zasadach działania usługi oraz warunkach rekrutacji udzielają pracownicy Działu Pomocy Środowiskowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku pod nr tel. 32 4399301 oraz Punktów Terenowych

Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie "EBI Association", Miasto Jastrzębie-Zdrój i firmę OpiekaNova Sp. z o.o. Partnerami projektu i działań wspierających mieszkańców są miasta: Rybnik, Wodzisław Śląski, Racibórz wraz ze swoimi Ośrodkami Pomocy Społecznej. Projekt, realizowany od czerwca 2017 r. do maja 2019 r. w 100% jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa i wkładu własnego realizatorów. Więcej informacji TUTAJ.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności