ScrollTop-ico
Koronawirus

Bezpłatne parkingi na czas epidemii

Miasto Rybnik odpowiada na apel Andrzeja Adamczyka ministra infrastruktury, skierowany do samorządów o zawieszenie opłat za parkowanie na miejskich parkingach na czas epidemii.

Od czwartku 19 marca opłaty za parkowanie nie będą pobierane na miejskich parkinach i w pasach drogowych w Rybniku. Sytuacja taka będzie miała miejsce do odwołania lub wydania nowych zaleceń przez rząd w związku z epidemią. 

Celem Ministerstwa Infrastruktury jest ograniczenie gromadzenia się ludzi w transporcie publicznym, w którym szansa na zarażenie wirusem jest o wiele większa, niż w transporcie indywidualnym.

Dlatego Miasto Rybnik, na czas trwania epidemii, dostosowuje się do zaleceń rządu, by w jak największym stopniu ograniczyć ryzyko zarażenia na terenie  miasta. To czas, kiedy dotychczasowa polityka transportowa miasta musi zostać odwrócona. Mamy nadzieję, że ten ruch będzie kolejnym czynnikiem ograniczającym kontakty między ludźmi.

Nadal apelujemy o pozostanie w domu. Wiemy jednak, że są wciąż osoby, które muszą pracować. W ich przypadku niesłychanie ważne jest ograniczenie kolejnych miejsc, w których mogą zostać zarażone, a taką przestrzenią aktualnie jest transport zbiorowy.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności