ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Biznes

CADesigner Engineering buduje w Rybniku

Miasto Rybnik, przy współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A., zyskało kolejnego inwestora.

Po przeprowadzonym przetargu, w grudniu 2023 roku firma CADesigner Engineering Sp. z o.o. zakupiła nieruchomość w Rybniku przy ul. Ekonomicznej. Na terenie o powierzchni 2,5 ha inwestor wybuduje nowy zakład.

Zakończony został etap projektowy inwestycji, inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Na terenie przy ul. Ekonomicznej rozpoczęły się pierwsze prace przygotowawcze, natomiast inwestycja powinna zostać zakończona do końca 2025 roku (I etap).

CADesigner Engineering tworzy dla swoich Klientów nowoczesne rozwiązania z dziedziny automatyki i robotyki (dostarcza m.in. rozwiązania dla kolei szybkich prędkości oraz producentów pojazdów szynowych na całym świecie). Realizuje również usługi produkcyjne obejmujące wykonanie konstrukcji stalowych oraz aluminiowych, komponentów dla pojazdów szynowych, czy też obróbki metali.

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera spotkał się z Bartłomiejem Markowiczem - Prezesem Zarządu CADesigner Engineering.

- Nasza inwestycja w Rybniku, której budżet przekracza 70 mln zł ma również zapewnione współfinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Stanowi to pierwszy krok w zwiększeniu naszej obecności w sektorze aluminiowym, a w kolejnych latach wdrożymy procesy wspierające globalne trendy w branży aluminium, głównie ze względu na rosnącą świadomość ekologiczną i nacisk na zrównoważony rozwój – przekonuje Bartłomiej Markowicz, Prezes Zarządu CADesigner Engineering.

Warto zaznaczyć, że CADesigner Engineering na realizację inwestycji pozyskał ponad 25 mln zł dofinansowania unijnego w ramach konkursu na Makroinwestycje w MŚP ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Jest to największa dotacja przyznana w tym konkursie, organizowanym przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości.

- Doświadczenie CADesigner Engineering, szerokie grono kontrahentów, a także gotowość do pozyskiwania dofinansowania na rozwój i zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, pokazują duży potencjał inwestora. Liczę, że budowany zakład w Rybniku będzie kolejnym ważnym krokiem w dalszym rozwoju Spółki – mówi Piotr Kuczera, prezydent Miasta Rybnika.

W bezpośrednim sąsiedztwie na ukończeniu jest z kolei budowa zakładu firmy Extral Sp. z o.o., która zakupiła w 2022 roku teren o powierzchni 6,5 ha.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności