ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Wydarzenia

Człowiek Roku 2019

20 lutego, w Teatrze Ziemi Rybnickiej poznaliśmy nazwiska laureatów Konkursu Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2019. Statuetki trafiły do Tomasza Trepki, Wojciecha Pukowca, Bartosza Slisza i Kacpra Woryny. Mecenasem Konkursu jest Miasto Rybnik.

Konkurs Człowiek Roku Rybnik.com.pl odbywał się już po raz czternasty. Wydarzenie zwieńczyła gala finałowa w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Imprezę poprowadził dziennikarz telewizyjny Adam Giza.

Kategoria Biznes 

Na początek poznaliśmy Człowieka Roku w kategorii Biznes. Nominowani do nagrody byli: 

 • Agnieszka Groborz – właścicielka firmy edu Smart
 • Piotr Holdenmajer – właściciel i prezes 499.pl Heat Sources sp. z o.o.
 • Wojciech Słowik – Prezes Zarządu SynHo Ltd.
 • Sandra Sołtys – wspólnik oraz członek zarządu Rollersy Sp. z o.o. 
 • Tomasz Trepka – właściciel i prezes Grupy INŻBUD

Nazwisko laureata odczytał ubiegłoroczny laureat – Andrzej Czajka. Statuetkę Człowieka Roku 2019 w kategorii Biznes otrzymał Tomasz Trepka.

Chyba Wszechświat tak chciał, więc dlatego tutaj jestem. Piękna statuetka! Chciałbym pogratulować wszystkim nominowanym. Chciałbym też podziękować kapitule, pracownikom, rodzinie, mojej żonie – wszystkim, którzy mnie wspierają. Tak naprawdę to nie nagroda dla mnie, ale dla nas wszystkich – pracowników grupy Inżbud, za co bardzo serdecznie dziękuję – powiedział Tomasz Trepka.

Kategoria Kultura 

W kategorii Kultura nominowanych do nagrody było aż 6 osób ze świata kultury: 

 • Adam Grzegorzek – reżyser filmowy, animator kultury
 • Tomasz Manderla – muzyk, kompozytor, artysta multimedialny, sound designer
 • Karol Mental – tancerz Studia Tańca Vivero
 • Remigiusz Michalik – inicjator renowacji schronu na Wawoku
 • Wojciech Pukowiec – dyrygent Orkiestry Miejskiej „Dębieńsko” 
 • Marcin Zbigniew Wojciech – artysta kabaretowy.

Nazwisko laureata odczytał Michał Wojaczek – dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej. Jak się okazało, wybór kapituły padł na Wojciecha Pukowca.

To, co robię, nie jest dla nagród. Jednakże nagrody cieszą. Zupełnie się nie spodziewałem, dziękuję –  mówił ze sceny laureat.

Kategoria Sport 

Dużą niewiadomą był wybór kapituły w kategorii Sport. Nominowani do nagrody byli: 

 • Anna Borowska – dżudoczka Kejza Team Rybnik
 • Alicja Klasik – szpadzistka RMKS Rybnik
 • Krzysztof Klimek – kolarz górski Grupy Kolarskiej Viktoria Rybnik
 • Bartosz Slisz – piłkarz, wychowanek RKP ROW i KS ROW 1964 Rybnik 
 • Kacper Woryna – żużlowiec KS ROW Rybnik.

Kopertę z nazwiskiem laureata otworzył prezydent Rybnika i przewodniczący Kapituły – Piotr Kuczera. Człowiekiem Roku 2019 w kategorii Sport został Bartosz Slisz!

W imieniu laureata statuetkę odebrał jego trener z czasów gry w ROW 1964 Rybnik – Roland Buchała.

Bartek jest zapewne bardzo zaskoczony i szczęśliwy. Bardzo żałuje, że nie może tutaj być, ale ma zgrupowanie. Treningi nie pozwalają, by się tutaj pojawił. Bartek na co dzień jest bardzo skromnym człowiekiem, ale na boisku jest prawdziwym wojownikiem. Osiągnął już wielki sukces jako rybniczanin. Są powody do dumy, a wydaje mi się, że to dopiero początek jego drogi. Ma bardzo ambitne cele i marzenia. Jest wzorem do naśladowania dla młodych zawodników – powiedział Roland Buchała.

Nagroda Internautów

Jeszcze przed rozpoczęciem gali wiadomo było, że laureatem Nagrody Internautów został Kacper Woryna, który w głosowaniu czytelników Rybnik.com.pl uzyskał największą liczbę głosów. Wacław Wrana – redaktor naczelny Rybnik.com.pl statuetkę dla Kacpra przekazał na ręce taty laureata – Mirosława Woryny.

W imieniu Kacpra chciałem bardzo podziękować za zaufanie kibiców. Chciałbym pogratulować wszystkim laureatom i nominowanym. Kacper bardzo chciał być, ale wcześniej zaplanowane zajęcia nie pozwoliły mu na to. Co do przyszłości, w tym roku wszyscy skazują nas na straty. Pamiętajcie jednak, że tam, gdzie kończy się logika, zaczyna się żużel  – zauważył Mirosław Woryna.

Gdy opadły emocje związane z ogłoszeniem nazwisk laureatów konkursu, na scenie pojawili się artyści związani z Państwową Szkołą Muzyczną im. Braci Szafranków w Rybniku. Zespół SaxArt pod przewodnictwem Artura Motyki wykonał klasyczne utwory w nowoczesnych aranżacjach.

Tradycyjnym akcentem gali Człowiek Roku Rybnik.com.pl była zbiórka pieniędzy na potrzeby Niemedycznego Hospicjum Domowego w Rybniku. Zebrane środki przeznaczone zostaną przede wszystkim na bieżącą działalność oraz zakup sprzętu, który będzie później nieodpłatnie wynajmowany potrzebującym. 

Mecenasem Konkursu Człowiek Roku Rybnik.com.pl jest Miasto Rybnik.

Źródło: Materiały Prasowe

Udostępnij:


Wszystkie aktualności