ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Wydarzenia

Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2020

Ewa Tkocz-Piszczek, Marcin Giba, Piotr Kuczera i Jacek Pala Jacuś – oto Ludzie Roku Rybnik.com.pl 2020.

Laureatów Konkursu poznaliśmy w środowy wieczór podczas uroczystości wręczenia nagród w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Gala, inaczej niż w poprzednich latach, odbyła się przy ograniczonym udziale publiczności. W Teatrze Ziemi Rybnickiej obecni byli tylko nominowani i członkowie Kapituły Konkursu. Powód oczywisty: ograniczenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa. Wacław Wrana – redaktor naczelny Rybnik.com.pl zwrócił jednak uwagę, że są i pozytywy sytuacji związanej z pandemią.

Po raz pierwszy w historii całość gali transmitowana była online. Dzięki temu wydarzenie mogło śledzić znacznie więcej osób niż w poprzednich latach – zauważył Wacław Wrana.

Podczas uroczystości najpierw poznaliśmy nominowanych do tytułu Człowieka Roku w kategorii Biznes. Nominowani do nagrody byli: Dawid Bochat – prezes Nordbike Sp. z o.o., Radosław Koziołek – właściciel firm Emerald Developer S.C. oraz Watercut R.G. Koziołek, Łukasz Szymała – właściciel firmy Eco-Solution Ewa Tkocz-Piszczek – współzałożycielka i wiceprezes zarządu BioStat® sp. z o.o. oraz Medfile S.A. oraz Wiktor Weremiuk – właściciel firmy Przekludzki. Werdykt kapituły w tej kategorii odczytał Tomasz Trepka – Człowiek Roku Rybnik.com.pl za rok 2019. Statuetka trafiła na ręce Ewy Tkocz-Piszczek.

Jestem niezmiernie szczęśliwa, że mogę tu stać i trzymać statuetkę. Dziękuję za wyróżnienie, dziękuję, że dostrzegliście nie tylko moją, ale pracę całego naszego zespołu. Trzeba pamiętać, że nie jest to sukces jednej osoby. Za moim sukcesem i tej nagrody stoją przede wszystkim ludzie, pracujący w naszych firmach – BioStat i Medfile. Są to naukowcy, specjaliści, ludzie zaangażowani. Ludzie wkładający swoje serce i pasje w to, by nasze firmy mogły się rozwijać i odnosić sukcesy - powiedziała Ewa Tkocz-Piszczek.

Po kategorii Biznes przyszedł czas na kategorię Kultura. Do nagrody nominowani byli: Wojciech Chowaniec – twórca Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA, Katarzyna Chwałek-Bednarczyk – reżyser teatralny, redaktor magazynu "FISHka”, Marcin Giba – fotografik, współtwórca i organizator Rybnickiego Festiwalu Fotografii, Jacek Pala (Jacuś) – muzyk, twórca muzyki alternatywnej, Marek Żyła - lalkarz, aktor i twórca kabaretowy. Decyzją Kapituły Konkursu Człowiekiem Roku w kategorii Kultura został Marcin Giba. Laureat odebrał statuetkę z rąk Michała Wojaczka – dyrektora Teatru Ziemi Rybnickiej.

Gratuluję wszystkim nominowanym, każdy z nich zasłużył na nagrodę. Chciałbym podziękować mojej żonie Ninie, która wspiera mnie w działaniach artystycznych. Z nią również robię festiwal fotografii. A skoro już o tym mowa, chciałem podziękować całej ekipie Fundacji PGE Energia Ciepła, z którą udało się zrobić 17. edycję w ciężkim roku. Mam nadzieję, że 18. edycję uda się zorganizować w mniejszym reżimie. Najbardziej brakuje nam kultury w tej pandemii. Mam nadzieję, że dostarczymy ją w jeszcze lepszej formie – powiedział laureat.

W kategorii Sport nominowani do nagrody byli: Dominika Bednarek - koszykarka RMKS XBest Rybnik, Karina Cyfka - arcymistrzyni szachowa, Alicja Klasik - szpadzistka Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego, Piotr Kuczera – dżudoka Kejza Team Rybnik oraz Bartosz Slisz – piłkarz Legii Warszawa i reprezentacji Polski do lat 21. Werdykt kapituły w tej kategorii odczytał prezydent Rybnika – Piotr Kuczera. I nie po raz pierwszy z jego ust wybrzmiał komunikat, że laureatem w kategorii Sport został... Piotr Kuczera!

Chciałbym pogratulować wszystkim nominowanym, bo w sporcie poprzedni rok był ciężki. Sam wiem, jak wyglądały moje treningi i jak miałem utrudnione to, żeby trenować. Cieszę się, że udało się wygrać. Dziękuję wszystkim tym którzy mnie wspierają - powiedział Piotr Kuczera.

Ostatnim aktem środowej uroczystości było wręczenie statuetki Człowieka Roku Jacusiowi. Młody rybnicki muzyk zdecydowanie zwyciężył w głosowaniu czytelników Rybnik.com.pl i został laureatem Nagrody Internautów.

Nagroda internautów to nagroda całej społeczności, należy do osób, które dołożyły do tego sukcesu cegłę, cegiełkę, cokolwiek... deskę. Chciałem podziękować moim fanom, przyjaciołom, każdemu, kto oddał na mnie głos. Mojej szkole – muzycznej i normalnej za wsparcie i wiedzę. Dziękuje sąsiadom, koleżankom mamy, ale przede wszystkim szczególnie podziękowania dla brata i moich rodziców za to, że przy mnie są, pomagają, doradzają i trzymają, bym nigdzie nie odfrunął - zwrócił się do publiczności Jacek Pala.

Przewodniczący Kapituły Konkursu - Piotr Kuczera, podsumowując tegoroczną edycję konkursu zwracał uwagę na wyrównaną stawkę nominowanych kandydatów w każdej kategorii.

Pomimo tego że rok 2020 był dla wszystkich trudny i przyniósł wiele niespodziewanych wyzwań, we wszystkich kategoriach konkursu mieliśmy znakomite grono nominowanych, z których Rybnik może być naprawdę dumny. Kapituła miała więc ogromne dylematy, dokonując wyboru laureatów. Gratuluję wszystkim nominowanym i laureatom – powiedział prezydent Rybnika.

Patronat Honorowy nad Konkursem Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2020 objął Prezydenta Miasta Rybnika - Piotr Kuczera. Mecenasem Konkurs jest Miasto Rybnik. Sponsorami Konkursu są: Słońce+, Business Center K1 i ALAN Systems. Partnerem Konkursu jest Fundacja Przedsiębiorczy Polacy.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności