ScrollTop-ico
Śródmieście

Deptak nagrodzony

Rybnicki deptak został laureatem Nagrody Honorowej Towarzystwa Urbanistów Polskich w konkursie na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce, w kategorii miejska przestrzeń publiczna.

Organizujący konkurs urbaniści dostrzegli wyjątkowość zagospodarowania w przestrzeni publicznej na obszarze pomiędzy kościołem pw. Matki Boskiej Bolesnej, Bazyliką Mniejszą pw. św. Antoniego Padewskiego i Rynkiem, nagradzając Urząd Miasta Rybnika oraz autorów:

  • projektu architektonicznego - pracownię "toprojekt"
  • projektu drogowego - firmę Dmk Inżynieria Sp. z o.o.

Do organizowanego po raz dwunasty konkursu nominowano w sumie 25 realizacji z całego kraju. W tym roku nagrody przyznano w trzech kategoriach: miejska przestrzeń publiczna, rewitalizowana przestrzeń publiczna w zieleni oraz nowo wykreowana przestrzeń publiczna w zieleni.

Ceremonia wręczenia nagród w konkursie organizowanym wspólnie ze Związkiem Miast Polskich odbyła się 22 czerwca w czasie Kongresu Urbanistyki Polskiej w Gdyni.  Więcej o konkursie tutaj

Deptak, czyli nagrodzona przestrzeń publiczna na obszarze pomiędzy kościołem pw. Matki Boskiej Bolesnej, Bazyliką Mniejszą pw. św. Antoniego Padewskiego i Rynkiem:

Udostępnij:


Wszystkie aktualności