ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Ukraina

Допомога Україні

Шановний Народе України! Якщо Ви шукаєте допомоги, Ви знайдете її в Рибнику. Підтримку надають жителі міста, громадські організації та міська влада. Ми пропонуємо дах над головою, нічліг, харчування та допомогу у вирішенні всіх формальностей.

Цілодобові телефонні „гарячі лінії”:

 • Міська Рада Рибника
  тел: 695 969 798
  тел: 722 299 213
   
 •  28-й район
  тел: 519 102 066
   
 • Жіноча Рада Рибника
  тел: 667 768 427

Інформаційний пункт для українців

У Рибницькій Міській Раді свою роботу розпочинає інформаційний пункт для українців. Це можливість для тих, хто тікає від війни, отримати базову допомогу – також й рідною мовою.

Пункт розташований на першому поверсі Міської Ради Рибника в  кабінеті 055 (вхід доступний з обох вулиць: Bolesława Chrobrego та Miejskiej) і працюватиме згідно з графіком Міської Ради:

 • Понеділок, вівторок, середа: з 8:00 до 15:00.
 • Четвер: з 8:00 до 17:30.
 • П'ятниця: з 8:00 до 12:30.

Контактний номер телефону інформаційного пункту: 32 43 92 055.

У інформаційному пункті, перш за все, біженці зможуть отримати базову інформацію про формальності, які вони повинні пройти у зв’язку з перебуванням у Польщі. Також в пункті надаватимуться інформації про це, як можна отримати різну допомогу.
Інформацію надаватимуть люди, які мають відношення до української громади та вільно володіють українською, яким допомагатиме уповноважений працівник міської влади.
 

 Тобі потрібна допомога? А може Ти сам хочеш запропонувати свою допомогу?
Найважливішу інформацію можна знайти на офіційному сайті
:  pomagamukrainie.gov.pl

 

«Полиці добра», тобто спеціальний магазин для українських біженців 

«Полиці добра» — це пункт матеріальної допомоги, що нагадує звичайний магазин, підготовлений для тих, хто у Рибнику знайшов притулок від війни. Єдина відмінність «Полиці добра» від звичайного магазину в тому, що розраховуються тут словом «дякую».

Товари розставлені на полицях в окремих відділах: одяг, продукти, побутова хімія, товари першої медичної допомоги та багато-багато іншого. Відсортований одяг розвішаний на вішалки, або розкладений на спеціальних полицях. Є приміряльні, дзеркала, прилавок, а також працівники магазину, які проконсультують Вас та допоможуть зробити правильний вибір.

Скористатися послугами «Полиці добра» можуть усі, хто засвідчить прибуття до Польщі з України після 24 лютого цього року.

Завдяки гостинності отця Марка Нораса, настоятеля однієї з місцевих парафій, «Полиці добра» вдалось зорганізувати та розмістити в приміщені парафіяльного будинку костелу Matki Boskiej Bolesnej (Скорботної Матері Божої) в Рибнику, який знаходиться за адресою вул. księdza Franciszka Brudnioka (ксєндза Францішка Брудньока) 5.

«Магазин» працюватиме стільки, скільки буде потрібно, тобто упродовж часу, коли до міста приїжджають біженці з України. Це має бути місце, в якому можна з чогось почати, перш ніж встигнете відкрити банківські рахунки, владнати усі формальності, знайти роботу тощо.

Персонал «магазину» – українки, які живуть у Рибнику та пов’язані з проєктом «28 район», діяльність якого зосереджена на людях з України, які проживають у Рибнику.

Інформація про магазин:

«Полиці добра»
вул. Księdza Brudnioka (Ксєндза Брудньока) 5 (вхід з вулиці, а не з міської стоянки!)
графік роботи: понеділок - п'ятниця: 16:00 – 19:00, субота і неділя: 10:00 – 13:00.


Психологічна підтримка:

 • Центр Кризового Втручання та Психотерапії в Рибнику
  тел: 32 423 35 99
  тел: 42 33 555 (Телефон Довіри для загальної підтримки)
   
 • Архієпархіальний Клінічний Центр Психології у Рибнику
  Ганна Гайда - Керівник
  anna.gajda.rybnik@wp.pl

Клініка розташована в парафіяльному будинку при базиліці св. Антонія в Рибнику (пл. Івана Павла ІІ).


Здоров'я

Для громадян України запущено швидкий доступ до медичної допомоги від лікарів PZU Zdrowie. Телефонуючи за номером 800 137 200 (дзвінки безплатні) вони зможуть отримати:

 • медичні консультації,
 • рецепт,
 • направлення.

Гаряча лінія обслуговується польською, англійською та українською мовами. => Детальніше

 

Безоплатна юридична допомога для іноземців

Асоціація Громадського Консультування «Догма» проводить фахові консультації у сфері правової допомоги україномовним та російськомовним іноземцям.

Консультації надає юрист, який вільно володіє українською та російською мовамищочетверга з 16:00 до 20:00.

Увага: для консультації телефоном необхідна попередня реєстрація. До кінця березня 2022 року консультації надаються дистанційно.

Записи на юридичну консультацію телефоном приймаються:

 • за тел: 32 259 37 36 у наступні дні та години: понеділок, вівторок, середа з 7:30 до 15:30, четвер з 7:30 до 17:00, п'ятниця з 7:30 до 14:00;
 • через вебсайт
   
Udostępnij:


Wszystkie aktualności