ScrollTop-ico
Kultura

Dzień Herbu i parada ryb

W sobotę, 9 września w ramach Festiwalu z Ikrą Rybnik świętował Dzień Herbu. Była to doskonała okazja, by nawiązać do symboliki miasta i odpowiednio ją wyeksponować.

W ramach świętowania przez centrum miasta przeszedł barwny korowód, który poprzedziły warsztaty i animacje artystyczne. Na rynku dla uczestników przygotowane zostały stanowiska do samodzielnego wykonania ryb na paradę. Były też baseny z wodą do zabawy w wędkarza, animacje teatralne dla dzieci odzwierciedlające scenki świata podwodnego.

Sama parada wyruszyła z rynku i przeszła ulicami: Jana III Sobieskiego i Powstańców Śląskich na Plac Jana Pawła II, a następnie wróciła tą samą drogą na rynek, gdzie został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą rybnicką rybę.

Idealnym tłem dla  parady ryb była efektowna dekoracja na rybnickim deptaku – mieszkańcy nad swoimi głowami zobaczyć mogą ławicę kolorowych, ręcznie wykonanych przez pracowników Domu Kultury w Rybniku-Niedobczycach ryb, które po zapadnięciu zmroku są podświetlane, tworząc ciekawy efekt wizualny.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności