ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Wydarzenia

Dzień Otwarty w Ośrodku Rodzinnej Pieczy Zastępczej

30 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji Ośrodek Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Rybniku zaprasza na Dzień Otwarty Ośrodka.

Zaproszenie kierowane jest do wszystkich, w szczególności do osób pragnących poznać bliżej rodzinną formę opieki nad dzieckiem.

30 maja, w godzinach 10:00-16:00 spotkać nas będzie można w siedzibie ORPZ gdzie pracownicy chętnie opowiedzą, czym jest piecza zastępcza, jakie warunki trzeba spełnić, żeby zostać rodziną zastępczą, a także jak wygląda cały proces kwalifikacyjny – a nie jest on taki straszny, jak się mogłoby wydawać! Dla wszystkich przewidziany jest bufet kawowy oraz ciasto. Dla najmłodszych przewidujemy różne atrakcje, m.in.: malowanie twarzy, warkoczyki, tatuaże brokatowe, teatrzyk oraz zajęcia animacyjno-warsztatowe prowadzone przez „Skrzydlaty Domek Warsztatownia” – informuje Arkadiusz Andrzejewski, dyrektor Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Rybniku.

W ramach Dnia Otwartego odbędzie się również ostatnie z cyklu „Spotkanie przy kawie z rodziną zastępczą” w Punkcie Informacji Miejskiej halo! Rybnik w godzinach 10:00-16:00. Ponadto od godzin porannych na rybnickim Kampusie odbędzie się „Śniadanie na trawie z rodziną zastępczą”!

Razem z rodzinami i dziećmi z pieczy zastępczej, w godzinach 10:00-11:30, organizujemy minipiknik. Będzie można posłuchać piosenki „Uwierz w dobro”, zrealizowanej w ramach kampanii Rybnickie Bajtle, będzie malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki i inne atrakcje. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych „Śniadanie na trawie” odbędzie się w halo!Rybnik – dodaje –Grzegorz Głupczyk, Prezes Zarządu Fundacji DOBROstka.

Przypominamy, że „Rybnickie Bajtle” to kampania społeczna stworzona przez zespół ds. promocji i budowania pozytywnego wizerunku pieczy zastępczej powołany przez Urząd Miasta Rybnika. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele zawodowych rodzin zastępczych, Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Rybniku, Urzędu Miasta, Stowarzyszenia 17-tka, Stowarzyszenia Serduchowo, Fundacji DOBROstka, Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Psychoterapii w Rybniku oraz Stowarzyszenia Uskrzydleni. Celem kampanii jest propagowanie aktualnej wiedzy dotyczącej rodzicielstwa zastępczego, pozyskanie nowych kandydatów do pomocy dzieciom poprzez stanowienie rodziny zastępczej, rodziny pomocowej oraz zaangażowanie w wolontariat. 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności