ScrollTop-ico
KulturaWydarzenia

Edward Lutczyn w rybnickim muzeum

„Edward Lutczyn: stare i nowe” to tytuł wystawy, która otwarta zostanie w najbliższy piątek, 7 lipca, godz.17.00. Nie lada gratka dla odwiedzających będą towarzyszące wystawie warsztaty prowadzone przez autora.

O wystawie:

"...Konia z rzędem temu, kto do tej pory nie miał w ręku książki z jakimś „lutczynowskim” rysunkiem. Edward Lutczyn – bo o jego twórczości tu mowa – to bohater naszej wystawy. Jest niewątpliwie jednym z najlepszych, najoryginalniejszych, a już na pewno najbardziej rozpoznawalnym twórcą ilustracji książkowej w Polsce.


Już kilka pokoleń czytelników bawi i zaskakuje pomysłowością w ciągu wielu lat wspaniałej kariery rysownika. To, że dzieje się tak do dziś, udowodni również nasza wystawa. Na retrospekcji ujrzymy wiele jego twórczych twarzy: Lutczyn – przyjaciel dzieci, Lutczyn – satyryk, nie omijający żadnych tematów. Ale także Lutczyn jako projektant czy plakacista. Wystawa ma za zadanie zaprezentować go jako wszechstronnego artystę, wspaniałego erudytę o niesamowitym warsztacie graficznym. Do obejrzenia duża ilość oryginałów, z których część pokazana zostanie po raz pierwszy publicznie. Prace od czasów dzieciństwa (!) do premierowych...."

 

Wojciech Łowicki

kurator wystawy,

popularyzator komiksu polskiego, marszand

Udostępnij:


Wszystkie aktualności