ScrollTop-ico
Ekologia

Eko kubki, czyli ekologia na miejskich imprezach i na żużlu

Jak się okazuje, ekorewolucja dotarła także do samorządów. Przynajmniej do tych, zdających sobie sprawę z potrzeby promocji zachowań ekologicznych.

 

Zakręcanie wody w toaletach, niebranie garściami papierowych ręczników, gaszenie światła czy nieśmiecenie, to ekozachowania, które stają się coraz bardziej popularne.

W te trendy stara się również wpisać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Rybnika, wprowadzając eko kubki. Pojawią się one na imprezach organizowanych przez MOSiR, inne jednostki miejskie, a także podczas zawodów żużlowych czy na terenie kąpieliska RUDA.

Jest to element szerszej kampanii ekologicznej Miasta Rybnik. W roku ubiegłym realizując program standaryzacji obiektów piłkarskich, podjęto pierwsze działania proekologiczne, które zakładały zmniejszenie zużycia prądu i wody na poszczególnych obiektach. Wprowadzenie eko kubków ma z kolei na celu zmniejszenie kosztów związanych z wywozem śmieci, głównie jednorazowych opakowań plastikowych - tłumaczy Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora rybnickiego MOSiR i przedstawia konkretne liczby: w roku 2017 koszt wywiezionych śmieci z kąpieliska RUDA to ponad 22 tys. zł (maj - wrzesień), a ze stadionu ponad 26 tys. zł w okresie sezonu żużlowego.

Eko kubki są wielokrotnego użytku. Nasi klienci będą mogli je wypożyczyć (płacąc kaucję) na okres imprezy lub zostawić sobie i przynieść na kolejne wydarzenie organizowane w Rybniku. Kubek ma atrakcyjną szatę graficzną, więc w mojej opinii może stanowić efektowny gadżet czy też pamiątkę - dodaje na zakończenie Arkadiusz Skowron.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności