ScrollTop-ico
Wydarzenia

 Energetyczna przerwa dla urzędnika

Rybnicki magistrat proponuje swoim pracownikom energetyczną przerwę w czasie pracy. Dwa razy w tygodniu pracownicy urzędu mają okazję skorzystać z dziesięciominutowych ćwiczeń pod okiem wykwalifikowanej trenerki. 

Aleksandra Trocińska „FitOlka” z klubu Crossfit Black Ground prowadzi nieodpłatne zajęcia dla chętnych energetycznej przerwy urzędników:

 Długotrwała praca siedząca bardzo źle wpływa na nasz kręgosłup, a także na całą nasza postawę. To źródło wielu problemów ze zdrowiem i chorób cywilizacyjnych. Kiedy zaczniemy zwracać uwagę na potrzeby naszego ciała, możemy wiele dobrego zrobić dla naszego zdrowia – mówi Aleksandra Trocińska. – Na tych zajęciach proponuję kilka prostych ćwiczeń, które pozwolą na powtarzanie ich na co dzień w miejscu pracy,  w oficjalnych strojach, jakie noszą pracownicy magistratu. Chodzi o wykształcenie zdrowego nawyku - wstawania na chwilę od biurka, po to by nabrać nowej energii i pozytywnego nastawienia do otoczenia – przekonuje Trocińska.

Zajęcia dla pracowników rybnickiego magistratu odbywają się dwa razy w tygodniu przez cały październik, na pierwsze spotkanie przyszło koło trzydziestu chętnych osób.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności