ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
KulturaNiewiadom

Hoym Industry Fest po raz drugi

Koncerty projektów industrialnych i elektronicznych, retro granie na klasycznych sprzętach komputerowych, wystawy zdjęć, warsztaty dla najmłodszych i wiele innych atrakcji – to wszystko podczas drugiej edycji Hoym Industry Fest, która w sobotę, 1 września, odbędzie się na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy.

Hoym Industry Fest to wydarzenie skupiające różne dziedziny sztuk industrialnych, które powstało jako oddolna inicjatywa osób skupionych wokół społeczności T:raf do Niedobczyc i Niewiadomia. Obecnie jest jednym z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Industrialne Centrum Kultury.

W programie tegorocznej edycji:

Retro gralnia stworzona przez zespół Dawne Komputery i Gry z Pabianic. Powstanie 16 stanowisk z interaktywnym sprzętem z lat 70., 80., 90. oraz początku bieżącego wieku. Nie będzie to jednak typowe muzeum – konsole i komputery przeznaczone będą do swobodnego korzystania, przede wszystkim grania! Pojawią się m.in. NES, SNES, Nintendo 64, Sega Master System, Sega Mega Drive, Atari 2600, Amiga 500, Commodore 64 i inne, a wśród kilkudziesięciu dostępnych gier będą też także takie w klimacie górniczo-przemysłowym, np. kultowy Boulder Dash.

Escape room Zaginiony Projekt Jamesa Watta 

Fabuła zabawy: Jest rok 1763. James Watt udoskonalił atmosferyczny silnik parowy zbudowany wcześniej przez Thomasa Newcomena. Właśnie ma ogłosić swoje osiągnięcie światu. Jest tylko jeden problem – zapodział gdzieś w swojej pracowni przełomowy projekt! W przeszłość zostaje wysłana grupa specjalnie wyszkolonych ludzi, których zadaniem jest odnalezienie zguby w pracowni wynalazcy. To na barkach uczestników spoczywać będzie odpowiedzialność za dalsze losy rewolucji przemysłowej. Czas ucieka...

Wykład o Karlu Georgu von Hoymie

Małgosia Płoszaj, pasjonatka historii, zagłębi się w koleje losu rodziny i współpracowników Karla Georga von Hoyma. Będzie to okazja do podkreślenia tego, jak duże znaczenie miała ta postać dla Śląska oraz dla kopalni „Ignacy”, która przez lata nosiła nazwę „Hoym”. 

Wernisaż wystawy pokonkursowej 12. Foto-Pein 
Ekspozycja w ramach Międzynarodowego Konkursu Fotografii Przemysłowej i Industrialnej.

Warsztaty, gry i zabawy w klimacie industrialnym dla najmłodszych

Koncerty projektów i zespołów reprezentujących muzykę industrialną, elektroniczną oraz alternatywną. 

Zagrają:

  • Xenony (Warszawa)
  • Anti-Terror (Głubczyce)
  • Moloch (Opole)
  • Fueling The Fire (Rybnik)
  • Kuna (Rybnik)

Festiwal będzie okazją do tego, by wejść do pomieszczeń należących do kompleksu Zabytkowej Kopalni Ignacy znajdującej się na Szlaku Zabytków Techniki. Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest 43-metrowa wieża ciśnień, obecnie pełniąca funkcję wieży widokowej, z której rozciąga się imponująca panorama Rybnika i okolic. 

Na terenie festiwalu funkcjonować będzie strefa gastronomiczna z food truckami, napojami (w tym browarami rzemieślniczymi rybnickiego Browaru Brewera) oraz lodami.

Wstęp wolny.

Więcej informacji: 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności