ScrollTop-ico
WydarzeniaSport

I Bike Race Zamysłów

W niedzielę, 2 lipca, odbędzie się I Bike Race Zamysłów – zawody rowerowe MTB ulicami Rybnika.

12-kilometrowa trasa zawodów prowadzić będzie w terenie zarówno po leśnych ścieżkach i duktach jak i drogach asfaltowych. Start o godz. 10.00 z okolic Rajzapunktu w dzielnicy Zamysłów. Rejestracja uczestników w Bike Race Zamysłów możliwa jest drogą internetową lub osobiście w Biurze Zawodów, które w dniu zawodów czynne będzie  8:30 do 9:30.

Szczegółowe informacje na temat zapisów znajdziecie tutaj 

Celem rowerowej imprezy, organizowanej przez Radę Dzielnicy Zamysłów oraz rybnicki MOSiR, jest propagowanie aktywnego wypoczynku jako formy spędzania czasu wolnego przez dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, popularyzacja kolarstwa górskiego, popularyzacja zdrowego stylu życia oraz idei „Rybnik - miasto na rowerach", a także szerzenie informacji o ścieżkach rowerowych na terenie Rybnika i promocja walorów krajobrazowych miasta. Zawody mają też wyłonić uzdolnionych sportowo uczniów w ramach współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

Zawodnicy zainteresowani uczestnictwem w zawodach przydzielani będą do poszczególnych kategorii wiekowych na podstawie danych ze zgłoszenia. Dodatkowo prowadzona będzie osobna klasyfikacja dla samorządowców oraz najszybszego mieszkańca dzielnicy Zamysłów. Honorowy patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Rybnika. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na Facebooku

Udostępnij:


Wszystkie aktualności