ScrollTop-ico
Rewitalizacja

Industriada ponownie na familokach

Osiedle patronackie Huty Silesia w dzielnicy Paruszowiec-Piaski po raz trzeci wybrane zostało obiektem zaprzyjaźnionym Industriady.

Przyznanie tytułu "Obiekt zaprzyjaźniony Industriady 2019" będzie równoznaczne z udziałem w działaniach promocyjnych święta, jak i uczestnictwem w samym festiwalu, którego finał zaplanowany jest na 8 czerwca 2019 roku.

Motywem przewodnim tegorocznej, jubileuszowej, bo organizowanej po raz 10. Industriady będzie „INDU-bal”, organizowany jednocześnie w 45 zabytkach techniki, wśród których jak co roku znajdzie się też rybnicka Zabytkowa Kopalnia Ignacy.  

Tegoroczny INDU-bal – wielkie święto Szlaku Zabytków Techniki - połączy przeszłość z przyszłością w pomarańczowym karnawale u progu lata. Potańcówka przy wieży szybowej, fajrant u majstra, bal u arystokraty, disco pod ziemią rozświetlą historię przemysłu i historię Szlaku.

Szczegółowy program poznamy w maju, a więcej już teraz na stronie industriada.pl

***

Industriada to największy w tej części Europy festiwal promujący dziedzictwo przemysłowe. W zeszłym roku w święcie Szlaku wzięło udział blisko 100 tysięcy osób. Cały program festiwalu zaprezentowany zostanie w maju.

Industriada wyróżniona została przez Polską Organizację Turystyczną Złotym Certyfikatem dla najlepszego produktu turystycznego w kraju. Święto Szlaku Zabytków Techniki koordynowane jest przez samorząd województwa śląskiego.

W zeszłym roku w dziewiątej edycji Industriady w 517 wydarzeniach zorganizowanych przez 44 przemysłowe obiekty w 25 miejscowościach regionu wzięło udział niemal sto tysięcy osób.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności