ScrollTop-ico
Smog

Jak przyspieszyć wyjście smoga?

O tym dyskutowano podczas seminarium poświęconego sposobom ograniczania niskiej emisji. Spotkanie z udziałem mieszkańców, samorządowców, urzędników i przedstawiciel walczących ze złą jakością powietrza organizacji odbyło się 26 kwietnia na rybnickim kampusie.

Seminarium zorganizowano jako podsumowanie projektu „Wyjście Smoga”, realizowanego przez  Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS we współpracy z Miastem Rybnikiem. Spotkanie było przede wszystkim okazją do tego, by podsumować działania, które już przeprowadzono w zakresie walki ze smogiem oraz dyskutować o rozwiązaniach problemu.   

Spotkanie otworzył Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera oraz Prezes CRIS Piotr Stoły. W dalszej części wydarzenia Blanka Romanowska z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego omówiła stan prac nad uchwałą antysmogową w województwie śląskim.

W ramach seminarium omówiono też postawy władz lokalnych wobec problemu niskiej emisji, wyniki badań dotyczących informowania o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce oraz kwestie związane z koniecznością edukowania i angażowania mieszkańców w rozwiązanie problemu niskiej emisji.

Uwaga panelistów skupiona była także m.in.  na propozycjach wprowadzenia regulacji dotyczących norm dla paliw stałych i kotłów. Nie mogło oczywiście zabraknąć informacji na temat działań podejmowanych przez rybnicki samorząd, zwłaszcza w kontekście nowego regulaminu dopłat do inwestycji ekologicznych (kliknij, żeby przeczytać więcej)  

Więcej informacji na temat seminarium TUTAJ

Udostępnij:


Wszystkie aktualności